Sayar, taşeron yasasında mağduriyete dikkat çekti

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar, taşeron işçilerin kadroya alınmasına ilişkin yaptığı açıklamada, “Taşeron yasasında işçilere kadro verilmesi sevindirici fakat, firmaların da mağduriyet yaşamaması gerekir” dedi.

Sayar, taşeron yasasında mağduriyete dikkat çekti

08 Aralık 2017 10:47


Hükümetin geçtiğimiz gün açıkladığı taşeron firmalarda çalışan yaklaşık 850 bin kişinin kadroya alınacağı açıklaması büyük heyecan oluşturdu. İş insanları, bu adımın olumlu olduğunu belirterek çalışanların işten çıkarılma kaygısı yaşamadan hayatlarına devam etmesinin önemine değindi.


Konu ile ilgili açıklama yapan Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar, taşeron yasasının bir an önce geçmesini beklediklerini söyledi. Sayar, “Fakat, aracı şirketlerde çalışanların kamu bünyesine alınması süreci ile sektör temsilcilerinin verdikleri bilgilere göre 20 bin civarında şirket, bu şirketlerin sahipleri, ortakları, ofis çalışanları, aileleri; yılların birikimi olan makine ekipmanları, kredi planlamaları gibi bir çok boyutu ile etkilenme söz konusu olacaktır. Taşeron yasasında yapılacak düzenlemede çalışmanın bu boyutu gözden kaçırılmamalıdır. Firmalara kolaylıklar, destekler sağlanarak mağduriyet yaşanmamasına dikkat edilmelidir. Konu ile ilgili sektör temsilcisi sivil toplum kuruluşu Diyarbakır Temizlik ve Sosyal İşverenler Derneği ile görüşerek taleplerini içeren raporu ilgili bakanlıklara iletilmek üzere Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bildirdik” diye konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

DİYARBAKIR HAVA DURUMU
39
°
C
Sıcak
 • Salı
  Sıcak
  39°C
 • Çarşamba
  Sıcak
  41°C
 • Perşembe
  Sıcak
  41°C
 • Cuma
  Sıcak
  43°C
Reklamı Geç