Sur’da ‘okul güvenliği’ toplantısı yapıldı

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde Kaymakam Bilal Özkan başkanlığında “okul güvenliği” toplantısı yapıldı.

Sur’da ‘okul güvenliği’ toplantısı yapıldı

08 Eylül 2017 12:38

Toplantıda yeni eğitim-öğretim yılı döneminde alınacak güvenlik önlemleri ve yapılabilecekler konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.


Diyarbakır’ın Sur ilçesinde “okul güvenliği” toplantısı yapıldı. Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Sur Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Bilal Özkan, ilçede görev yapan muhtarlar, okul yöneticileri, okul aile birliği başkanları ve veliler katıldı. Yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olması dilekleriyle konuşmasına başlayan Özkan, yeni eğitim ve öğretim yılı öncesi eksiklikleri, sorunları tüm paydaşlarıyla birlikte istişare etmek, son hazırlıkları gözden geçirerek, son kontrolleri yaparak daha sağlıklı bir eğitim sürecine girmek için toplantıyı gerçekleştirdiklerini ifade etti. Okul çevrelerinde alınacak önlemlerden söz eden Özkan, “İçişleri Bakanlığımız okul etrafındaki güvenliğin üst seviyede sağlanması için ciddi çalışmalar yürütüyor. Bu çevrede özellikle okullarımızın tamamının kamera sistemine kavuşması ve bu sistemlerin kent güvenliği sistemine entegre edilerek okulların daha etkin bir şekilde korunması, öğrencilerin ve öğretmenlerimizin daha huzurlu bir ortamda eğitim sürdürmesi için çalışmalarımız sürüyor. Bunun yanında aynı şekilde okul çevresinde öğrencilere zararlı materyalleri satabilecek olan işyerlerine gerek belediye gerek polisiye tedbirlerin uygulanması aynı zamanda da öğretmenlerimizin ve velilerimizin duyarlılığıyla çocuklarımızın okul çevresinde sigara, alkol, bali, tiner vesaire gibi kötü alışkanlıkları yayan veya bunların internet yoluyla kötü alışkanlıklara meyletmesine yol açacak olan işyerlerinden uzak tutulması için gereken tedbirleri hep birlikte inşallah alacağız” dedi.


Eğitim ve öğretimin en önemli işleri olduğunun altını çizen Özkan, “Eğitim öğretimin sağlıklı sürdürülmesi, dışarıdaki kötü şartlardaki kötü şartlardan izole edilmesine bağlı. Biz okul ortamını, eğitim öğretim ortamını dışarıdaki kötü etkenlerden ne kadar çok izole edebilirsek öğretmenlerimizden, öğrencilerimizden o denli başarı bekleyebiliriz. Bu yıl 132 okulda bin 242 öğretmenimiz görev yapacak. Toplam 25 bin 569 öğrencimiz de eğitim ve öğretim görecek. Şimdiden tüm okul müdürlerimize, idarecilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize eğitim ve öğretim yılı hayırlı uğurlu olsun diyorum. İnşallah sadece nicelik olarak değil nitelik olarak da başarının yükseldiği, sadece bilimsel başarının değil ahlaki başarının yükseldiği güzel bir sonuçların elde edildiği bir eğitim ve öğretim yılı olur” diye konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

DİYARBAKIR HAVA DURUMU
32
°
C
Yer Yer Sağnak Yağışlı
 • Pazar
  Yer Yer Sağnak Yağışlı
  32°C
 • Pazartesi
  Yer Yer Sağnak Yağışlı
  30°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  30°C
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  31°C
Reklamı Geç