Belediye personeline acil müdahale eğitimi verildi

Akçakoca Belediyesinde görevli personele yangın söndürme, kurtarma ve ilk yardım, sızıntı ekiplerinin görev ile sorumluluklarını kapsayan toplantı düzenlendi.

Belediye personeline acil müdahale eğitimi verildi

28 Eylül 2017 11:54


İşyerinde acil durumlar hakkında yönetmelik gereği, Akçakoca Belediyesi bünyesindeki bina/yapı/birimlerde acil sağlık ve itfaiye ekipleri alana ulaşıncaya kadar acil durumlarda arama, kurtarma, tahliye ve ilk yardım çalışmalarını yürütmek üzere personel görevlendirilmesi yapıldı. Ana Hizmet Binası, Garaj Amirliği, Atıksu Arıtma-Mezbaha-Hayvan Barınağı - Katı Atık Aktarma Bölümü, Terminal Amirliği, Park ve Bahçeler Amirliği’nde çalışan personellerden ekip başı ve ekip personeli olmak üzere yangın söndürme, kurtarma - ilk yardım ve sızıntı ekipleri oluşturuldu.


Belediye meclis salonunda düzenlenen toplantıya ekiplerin sorumlulukları, ekipmanların nasıl kullanılacağı, kurtarma ve ilk yardımın nasıl gerçekleştirileceği, nelere dikkat edilmesi gerektiği konularında sivil savunma uzmanı ve işyeri hekimi tarafından personele eğitim verildi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

DÜZCE HAVA DURUMU
13
°
C
Sağnak Yağışlı
 • Cumartesi
  Sağnak Yağışlı
  13°C
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  18°C
 • Pazartesi
  Çok Bulutlu
  18°C
 • Salı
  Sağnak Yağışlı
  21°C
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  Reklamı Geç