Belediye personeline acil müdahale eğitimi verildi

Akçakoca Belediyesinde görevli personele yangın söndürme, kurtarma ve ilk yardım, sızıntı ekiplerinin görev ile sorumluluklarını kapsayan toplantı düzenlendi.

Belediye personeline acil müdahale eğitimi verildi

28 Eylül 2017 11:54


İşyerinde acil durumlar hakkında yönetmelik gereği, Akçakoca Belediyesi bünyesindeki bina/yapı/birimlerde acil sağlık ve itfaiye ekipleri alana ulaşıncaya kadar acil durumlarda arama, kurtarma, tahliye ve ilk yardım çalışmalarını yürütmek üzere personel görevlendirilmesi yapıldı. Ana Hizmet Binası, Garaj Amirliği, Atıksu Arıtma-Mezbaha-Hayvan Barınağı - Katı Atık Aktarma Bölümü, Terminal Amirliği, Park ve Bahçeler Amirliği’nde çalışan personellerden ekip başı ve ekip personeli olmak üzere yangın söndürme, kurtarma - ilk yardım ve sızıntı ekipleri oluşturuldu.


Belediye meclis salonunda düzenlenen toplantıya ekiplerin sorumlulukları, ekipmanların nasıl kullanılacağı, kurtarma ve ilk yardımın nasıl gerçekleştirileceği, nelere dikkat edilmesi gerektiği konularında sivil savunma uzmanı ve işyeri hekimi tarafından personele eğitim verildi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

DÜZCE HAVA DURUMU
30
°
C
 • Çarşamba
  30°C
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  29°C
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  29°C
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  30°C
Reklamı Geç