DÜ-TÖMER’de şimdi Türkçe zamanı

Kapılarını ilk kez 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı’nda dünya gençlerine açan Düzce Üniversitesi Türk Dili Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜ-TÖMER), yabancı uyruklu öğrencilere yönelik Türkçe kurslarına başlıyor.


30 Eylül 2017 09:36


“Şimdi Türkçe Zamanı” sloganıyla dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen gençleri bir araya getiren TÖMER, Üniversiteyi kazanan ama Türkçe bilgileri yeterli seviyede olmayan yabancı uyruklu öğrenciler ile her yaştan Türkçe meraklılarına A1 düzeyinden başlayarak A2, B1, B2 ve C1 düzeyinde Türkçe öğretiyor.


Türkçe kurslarında; okuma-dinleme-yazma-konuşma aktiviteleriyle öğrencilere eğlenceli bir eğitim ortamı sunuluyor. Verilen derslerin yanı sıra düzenlenen gezi programlarıyla öğrenciler, kültürel programlarla farklı kültürleri tanıma, yurdumuzun doğal, tarihi ve kültürel güzelliklerini de keşfetme imkânı elde ediyor. Öğrenciler, kurs bitiminde yeterli düzeyde Türkçe konuşabiliyor ve Türk kültürünü de yakından tanıma fırsatı elde ederek uluslararası alanda geçerli sertifika sahibi oluyor.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

DÜZCE HAVA DURUMU
24
°
C
Sisli
 • Pazartesi
  Sisli
  24°C
 • Salı
  Sağnak Yağışlı
  19°C
 • Çarşamba
  Sağnak Yağışlı
  19°C
 • Perşembe
  Sağnak Yağışlı
  13°C
Reklamı Geç