Gökkuşağı sanat festivalinde kanun resitali

Düzce Üniversitesi Toplumsal Eşitlik ve Farkındalık Topluluğu tarafından düzenlenen Gökkuşağı Sanat Festivali’nin üçüncü konser programında Kanun Resitali icra edildi.

Gökkuşağı sanat festivalinde kanun resitali

07 Aralık 2017 11:31


Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Volkan Gidiş’in hazırlayıp yönettiği, Sanat Yönetmenliğini Yrd. Doç. Dr. Müslüm Akdemir’in üstlendiği Kanun Resitalinde, Türk Müziği Bölümü öğrencileri saz eseri, peşrev ve longa gibi enstrümantal müzikleri başarıyla icra etti. Türk müziğinin seçkin bestekarlarına ait birbirinden değerli eserleri, kanun eşliğinde notalara döken öğrenciler, sahne performansıyla dinleyicilerin beğenisini kazandı.


Konser sonrasında bir konuşma gerçekleştiren Yrd. Doç. Dr. Müslüm Akdemir, çok kısa bir zaman içerisinde bu dinletiyi hazırlayan, öğrencilere cesaret ve motivasyon sağlayan Yrd. Doç. Dr. Volkan Gidiş’e teşekkür etti. Yrd. Doç. Dr. Volkan Gidiş ise öğrencilerinin çok başarılı bir şekilde eserleri icra ettiklerini belirterek Gökkuşağı Sanat Festivali’nin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.


Düzce Üniversitesi’nin sanat alanında da değer ürettiğine vurgu yapan ve öğrencileri tebrik eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, programın sonunda Yrd. Doç. Dr. Volkan Gidiş’e teşekkür belgesi takdim etti.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

DÜZCE HAVA DURUMU
7
°
C
Yağmurlu
 • Pazar
  Yağmurlu
  7°C
 • Pazartesi
  Yağmurlu
  8°C
 • Salı
  Yağmurlu
  8°C
 • Çarşamba
  Yağmurlu
  9°C
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  Reklamı Geç