Öğrencilere yönelik psikolojik danışma hizmeti

Düzce Üniversitesi’nde, Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı öğretim üyeleri ve öğrencileri destekli psikolojik danışma hizmeti başladı.


29 Eylül 2017 12:46


Bireyle Psikolojik Danışma Uygulamaları dersi kapsamında gerçekleştirilecek danışma hizmetiyle kişisel, eğitsel, mesleki ve sosyal alanları da kapsayan ağırlıklı olarak ruh sağlığını korumaya ve iyileştirmeye yönelik uygulamalar yapılacak.


Öğretim üyelerinin gözetimi ve süpervizyonluğu eşliğinde gerçekleştirilecek bu ders ile Düzce Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı 4. sınıf öğrencileri eğitim hayatları boyunca kazandıkları bilgi ve becerileri uygulama sahasına dökecekler. Gizlilik ilkesine bağlı, profesyonel bir şekilde yapılacak psikolojik danışma hizmetinde; kaygı, öfke gibi duygularla başa çıkamadığını düşünen, iletişim problemleri yaşayan, potansiyelini keşfetmek ve kendisi hakkında daha fazla farkındalık kazanmak isteyen, kararsızlık problemi yaşayan ve umutsuzluk duygusuna kapılan Düzce Üniversitesi öğrencilerine destek sunulacak.


Bu uygulama kapsamında öğrenciler kendini tanıma, problemlerine yeni bir çerçeveden bakarak onlarla baş etme gibi becerilerini geliştirme fırsatı bulacak.


Düzce Üniversitesi’nden tarafından yapılan açıklamada “Tüm öğrencilerimizi, tamamen ücretsiz olan ve bireysel gelişim adına eşsiz bir fırsat sunan bu hizmetten yararlanmaya davet ediyoruz” ifadelerine yer verildi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

DÜZCE HAVA DURUMU
31
°
C
Az Bulutlu
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  31°C
 • Salı
  Az Bulutlu
  33°C
 • Çarşamba
  Az Bulutlu
  33°C
 • Perşembe
  Az Bulutlu
  34°C
Reklamı Geç