‘Akademi SODEM’ Edirne’de toplandı

Sosyal Demokrat Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen, “Akademi Sodem Deneyim Paylaşımı ve Yeni Perspektifler Toplantısı” Edirne’de…

‘Akademi SODEM’ Edirne’de toplandı

29 Kasım 2016 16:15

Sosyal Demokrat Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen, “Akademi Sodem Deneyim Paylaşımı ve Yeni Perspektifler Toplantısı” Edirne’de gerçekleşti.
Sosyal Demokrat Belediyeler Birliği (SODEM) toplantısı, 28-29 Kasım 2016 tarihinde, üye belediyelerin başkanlarının katılımıyla Edirne’de gerçekleşti. Akademi SODEM Deneyim Paylaşımı ve Yeni Perspektifler Toplantısı’nın ilk gününde ‘Beklentiler ve Hedefler’ konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.
Programın ikinci gününde SODEM üyesi belediyelerin başkanları, ‘Küresel Eğilimler ve Yerel Yönetimlere Yansımaları’, etkileşim: 3K-Kent,Kır ve Kıyı’; ‘İletişim Mentorlarıyla Sohbet’; ‘Veriye Dayalı İdarede Yeni Yönetimler’ konu başlıkları altında bir araya geldiler.
Akademi SODEM toplantısına, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, SODEM Başkanı-Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve konuşmacı olarak Prof. Dr.Korel Göymen, Faruk Göksu, Şükrü Küçükşahin, Onur Eryüce, Bekir Ağırdır ile SODEM üyesi belediye başkanları katıldı.
Açılış konuşmasını gerçekleştiren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Akademi Sodem Deneyim Paylaşımı ve Yeni Perspektifler Toplantısı’nın Edirne’de gerçekleşmiş olmasından memnuniyet duyduğunu ifade ederek, Edirne Belediyesi olarak gerçekleştirmiş oldukları projeler hakkında detaylı bilgiler aktardı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Dünya’da, Floransa’dan sonra metrekare başına düşen en fazla tarihi esere sahip ikinci kentin Edirne olduğunu ve tarihi zenginliklerin yanında, Edirne’nin doğal zenginliklerinin de çok fazla olduğunu belirtti.
SODEM Başkanı-Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, SODEM’in çalışmalarının temel amacının sosyal demokrasi perspektifi doğrultusunda ortak adımlar atmayı mümkün kılmak olduğunu, sosyal demokrasinin insanlık tarihinin biriktirdiği en rafine insanlık değerlerini içinde barındıran bir yaşam tarzı olduğunu söyledi. Soyer, Sodem’in bir yandan dayanışmayı güçlendirmeyi diğer yandan da üye başkanlarını en yetkin hocalarla ve ustalarla buluşturarak bilgi anlamında güçlendirmeyi hedeflediğinin kaydetti. Soyer ayrıca, Akademi Sodem Deneyim Paylaşımı ve Yeni Perspektifler Toplantısı’nı Edirne’de gerçekleştirmiş olmalarından büyük mutluluk duyduklarını söyledi.
(KU-ÖK-Y)
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

EDİRNE HAVA DURUMU
24
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  24°C
 • Cuma
  Parçalı Bulutlu
  18°C
 • Cumartesi
  Parçalı Bulutlu
  18°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  19°C
EDİRNE NAMAZ VAKİTLERİ
 • 1 RECEB 1438
 • 29 Mart 2017
 • Çarşamba
 • İmsak :05:10
 • Güneş :06:54
 • Öğle :13:30
 • İkindi :17:02
 • Akşam :19:43
 • Yatsı :21:17
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Kadın.com
Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.