Bu kentte serinlemek bedava

Edirne’de belediyenin 2 yıl önce trafiğe kapalı olan Saraçlar Caddesi’ne kurduğu bedava açık hava serinletme sistemi, yerli yabancı turistler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Bu kentte serinlemek bedava

12 Ağustos 2017 14:25

Vatandaşlar, sıcak havada evlerinde durmak yerine kendilerini serinletme sisteminin altına atıyorlar.


Edirne’de hava sıcaklığı 36 dereceyi gördü. Yaklaşık 200 adet fıskiyenin kurulduğu caddede vatandaşlar gün boyu vakit geçiriyorlar. Sıcaklardan bunalanlar, doğal klima sistemi sayesinde bedava serinliyor.


Edirne’ye Bulgaristan’dan gelen Necmi İslam, doğal klimanın serinletici ve yerinde bir uygulama olduğunu belirterek ülkesinde olmadığını söyledi.


İslam, uygulamanın açık alanları serinletme açısından iyi fikir olduğunu belirterek, “Bizim ülkemizde böyle şeyler yoktur. Serinletici bir sistem. İnsanlar için iyi. Güzel bir örnek inşallah bizim ülkemize de yapılır” dedi.


Edirne’de asker olduğunu, Adana’da yaşadığını söyleyen Mustafa Özdil, sokak serinletme aletlerinin Adana’da olmasını istediğini belirterek, “Adana’nı sıcağı ile Edirne’nin sıcağı aynıdır. Çok güzel, bizi serinletiyor. Adana’ya da yapılmasını tavsiye ediyorum” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

EDİRNE HAVA DURUMU
6
°
C
Çok Bulutlu
 • Pazar
  Çok Bulutlu
  6°C
 • Pazartesi
  Kar Yağışlı
  -2°C
 • Salı
  Çok Bulutlu
  -2°C
 • Çarşamba
  Kar Yağışlı
  -3°C
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  Reklamı Geç