’Demirden Leblebi’ projesi kapsamında eğitimler düzenlendi

Edirne Saray Spor Kulübü Yönetimi tarafından faaliyete geçirilen ’Demirden Leblebi’ Projesi kapsamında aile eğitimi programı düzenledi.

’Demirden Leblebi’ projesi kapsamında eğitimler düzenlendi

06 Ekim 2017 17:13


Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı ile oluşturulan “Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Desteklenmesi” Hibe Programı kapsamında, Edirne Saray Spor Kulübü Yönetimi tarafından faaliyete geçirilen “Demirden Leblebi” Projesi kapsamında bilgilendirici ve yönlendirici aile eğitimi programı düzenledi. Eğitimler, Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Sosyal Hizmet Merkezinde görevli Müdür Yardımcısı Selen Erden, Sosyolog Şule B. Çıldavil ve Nil U. Alesçi tarafından Edirne Saray Spor Kulübü tesislerinde verildi.


Dezavantajlı mahallelerde yaşayan vatandaşların yoğun olarak katılım sağladığı eğitimde; bakanlığın uyguladığı modeller ve çalışma alanları hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.


Edirne Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Mehmet Polat’ın da katıldığı eğitimde, Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve İl Müdürlüğüne bağlı kuruluşlar hakkında da bilgi verilerek, vatandaşların en ufak bir olumsuzlukta izlemesi gereken adımlar aktarıldı.


Eğitimin içeriğinde; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında imzalanan protokol kapsamında Öğretmen Emrah Ceylan tarafından “Madde bağımlılığı ve Zararlı Alışkanlıklar ile Mücadele” konulu eğitime de yer verildi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

EDİRNE HAVA DURUMU
26
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  26°C
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  25°C
 • Salı
  25°C
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
Reklamı Geç