Edirne AB Bilgi Merkezi TÜ öğrencileriyle buluştu

Edirne AB Bilgi Merkezi, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında tamamladığı 10 günlük etkinliğin hemen akabinde ara vermeden, bu kez Trakya…

Edirne AB Bilgi Merkezi TÜ öğrencileriyle buluştu

30 Kasım 2016 16:57

Edirne AB Bilgi Merkezi, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında tamamladığı 10 günlük etkinliğin hemen akabinde ara vermeden, bu kez Trakya Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi.
Edirne AB Bilgi Merkezi ve Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Birimi ve Proje Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Birimi ortaklığı ile Trakya Üniversitesi öğrencilerine yönelik olarak “Erasmus Plus ile Daha iyi Bir Gelecek için Daha İyi Fırsatlar” isimli bir söyleşi etkinliği düzenlendi.
Üniversiteli Yaşam Merkezi Ünisite’de gerçekleştirilen etkinliğin açılış konuşmasını yapan Edirne AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Elif Yardımcı, öğrencilere Türkiye’de AB Bilgi Merkezleri Ağı Projesi, projenin hangi amaca hizmet ettiği, AB Bilgi Merkezi’nin yapısı ve öğrencilerin merkezden nasıl istifade edebileceği noktalarında bilgiler verdi.
Yardımcı’nın ardından etkinliğin ana teması olan Erasmus Plus programının tanıtımını, Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Birimi ve Erasmus Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz yaptı. Programın içeriği, öncelikleri ve hedeflerini kendi tecrübeleri ile harmanlayarak renkli bir dille anlatan Türkyılmaz, öğrencilerin oldukça ilgisini çekti. Programın öğrencilere kazandıracağı avantajların önemle altını çizen Türkyılmaz, öğrencileri programdan faydalanmaya ve fon kaynağını etkin bir şekilde kullanmaya davet etti.
Etkinlik daha sonra, Erasmus Plus Hareketliliği’ni anlatan Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Birimi Uzmanı İlkay Kaleli’nin sunumu ile devam etti. Kaleli, Erasmus Programına dahil olan ülkeler, hareketlilik türleri, başvuru koşul ve kriterleri, kullanılacak bütçe vs. gibi uygulamaya yönelik alanlarda öğrencilere detaylı bilgiler verdi.
Etkinlik kapsamında, öğrencilerin bir diğer merak ettiği husus olan Erasmus Programı kapsamında uygulanan projeler, sağlanan fon kaynakları ve kurum ve kuruluşlar tarafından yürütülmesi noktasında ise Trakya Üniversitesi Proje Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi Uzmanı Burcu Ören Özer bir sunum gerçekleştirdi. Programın teknik detayları ve bir proje hazırlama sürecinin püf noktalarına değinen Özer’in sunumunun ardından bir kokteyl ile devam eden söyleşi, öğrencilerin soru ve cevapları ile son buldu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

EDİRNE HAVA DURUMU
24
°
C
Az Bulutlu
 • Cuma
  Az Bulutlu
  24°C
 • Cumartesi
  Çok Bulutlu
  20°C
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  20°C
 • Pazartesi
  Sağnak Yağışlı
  15°C
EDİRNE NAMAZ VAKİTLERİ
 • 24 CEMÂZİL-ÂHIR 1438
 • 23 Mart 2017
 • Perşembe
 • İmsak :05:21
 • Güneş :07:04
 • Öğle :13:32
 • İkindi :16:59
 • Akşam :19:37
 • Yatsı :21:09
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Kadın.com
Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.