Edirne Belediye Başkanı Gürkan’dan tüm yurtlar için talimat

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, TMMOB Makine Mühendisleri Odası ve Edirne Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından düzenlenen,…

Edirne Belediye Başkanı Gürkan’dan tüm yurtlar için talimat

01 Aralık 2016 19:11

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, TMMOB Makine Mühendisleri Odası ve Edirne Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından düzenlenen, kazan dairelerinde görev yapan kalorifercilere (ateşleyicilere) ve site apartman yöneticilerine yönelik Ateşçi Eğitim Semineri’nde, Edirne’deki tüm yurt ve pansiyonlarda yangın merdivenlerinin kontrolü için gerekli talimatı verdiğini söyledi.
Gürkan, Edirne Belediyesi olarak yapı kullanma ruhsatı verdikten sonra yetki alanları içinde olmamasına rağmen, Edirne halkının bana verdiği yetkiyle, şehrimizdeki tüm yurtların, pansiyonların yangın merdivenlerinin kontrolü için gerekli talimatı verdim” dedi.

Yeni yönetime başarılar diledi
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, seminer öncesinde, Edirne Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Güler Soyaslan ile birlikte, TMMOB Makine Mühendisleri Odası Şube Başkanı Aziz Avukatoğlu’na ve yönetim kurulu üyelerine tebrik ziyaretinde bulundular.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Makine Mühendisleri Odası Şube Başkanı Aziz Avukatoğlu, Şube Yönetim Kurulu Sekreteri M. Ruhan Timur, Şube Yönetim Kurulu Saymanı Erkan Doğan, Şube Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Özel, Eski Yönetim Kurulu Başkanı Yaver Tetik, Ümit Sadık Altınoluk ve seminer için Edirne’ye gelen Trabzon Şube Yönetim Kurulu Sekreteri Fulya Bankoğlu’yla bir süre sohbet ederek, yeni yönetim kuruluna çalışmalarında başarılar diledi.

“Ortak çalışmalarımız devam edecek”
2872 sayılı Çevre Kanunu ve Isınmadan Kaynaklı Hava Kirliliği Kontrol Yönetmeliği ile İl Mahalli Çevre Kurulu Kararları gereğince Edirne Belediye Başkanlığı’na verilen görev ve yetkiler çerçevesinde TMMOB Makine Mühendisleri Odası Şubesi iş birliği ile şubenin konferans salonunda kazan dairelerinde görev yapan kalorifercilere (ateşleyicilere) ve site apartman yöneticilerine yönelik Ateşçi Eğitim Semineri düzenlendi.
Seminerde konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, her alanda, her sektörde eğitimin şart olduğunu ifade ederek, Makine Mühendisleri Odası ile birlikte bugüne kadar birçok ortak proje gerçekleştirdiklerini ve bundan sonra da ortak çalışmaların devam edeceğini belirtti. Gürkan, “Edirne bütün birimleriyle bütün paydaşları ile bir bütün. Edirne’de nasıl yollar herkesinse, Edirne’nin havası da herkesin. Edirne’nin asansöründen tutun, bacasından çıkan gaza kadar hepimizin sorumluluğu var. İnanıyorum ki hep birlikte el ele verirsek, Edirne ortak paydası altında yönetmeye çalıştığımız bu şehir gelecekte daha da temiz, daha da çağdaş, daha da güzel bir şehir olacak. Bunda hepimizin görevleri, sorumlulukları olduğu gibi, katkısı da var” dedi.

Yangın merdivenlerinin kontrolü için talimat verdi
Belediye Başkanı Recep Gürkan, seminerdeki konuşmasında, Edirne’de kontrol edilmedik asansör ve yangın merdivenin kalmamasını istediğini söyledi. Adana’nın Aladağ ilçesindeki öğrenci yurdu yangınından ülke olarak çok büyük ders alınması gerektiğini belirten Gürkan, Edirne Belediyesi olarak ruhsat verirken yangın merdiveni ve asansör kontrollerinde aksaklık, eksiklik fark ettiklerinde, gerekli şartlar yerine getirilmedikçe ruhsat vermediklerini söyledi.
Bu konuda müteahhitlerin Edirne Belediyesi olarak kendilerine sitemde bulunmalarının yersiz olduğunu söyleyen Gürkan, “Asansör kazasında ya da Aladağ’da yaşadığımız ihmal yüzünden bir can bile yitirdiğimiz zaman bunun bedeli kaç para? Bunun parasal bir karşılığı var mı? O yüzden emekçi kardeşlerim sizlerden ricam, asansör ve yangın merdivenleri konusunda site yöneticilerinizi uyarınız. Mutlaka ama mutlaka asansörlerin ve yangın merdivenlerinin kontrollerini zamanında yaptırsınlar” diye konuştu.
Gürkan, Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne yangın merdivenlerinin kontrolü konusunda talimat verdiğini söyleyerek, “İtfaiye Müdürlüğümüze Edirne’deki yurtların, pansiyonların bütün yangın merdivenlerini denetlemeleri konusunda talimat verdim. Edirne Belediyesi olarak yapı kullanma yetkisi verdikten sonra bizlerin yetkisi yok. Ancak, ben halktan o yetkiyi aldım. Bu halk bana 30 Mart 2014’te o yetkiyi verdi. Yetkim yok desen ne olacak, işte 12 tane çocuğumuz yaşamını yitirdi” dedi.

Seminere katılanlara sertifika
Ateşçi seminerinde, TMMOB Makine Mühendisleri Odası Şube Başkanı Aziz Avukatoğlu ‘Katı Yakıtlı Kazan Yakma Sistemleri’ konusunda sunumu gerçekleştirerek, katılımcıların sorularını yanıtladı. Eğitim semineri sonunda, kazan dairelerinde görev yapan kalorifercilere (ateşleyicilere) ve site apartman yöneticilerine katılım sertifikaları ve Edirne Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nce yelek hediye edildi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

EDİRNE HAVA DURUMU
21
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  21°C
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  14°C
 • Cuma
  Parçalı Bulutlu
  14°C
 • Cumartesi
  Az Bulutlu
  15°C
EDİRNE NAMAZ VAKİTLERİ
 • 1 RECEB 1438
 • 29 Mart 2017
 • Çarşamba
 • İmsak :05:10
 • Güneş :06:54
 • Öğle :13:30
 • İkindi :17:02
 • Akşam :19:43
 • Yatsı :21:17
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Kadın.com
Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.