Edirne’de 5. Kitap Fuarı

Edirnelilerin heyecanla beklediği Edirne 5.

Edirne’de 5. Kitap Fuarı

26 Eylül 2017 14:27

Kitap Fuarı, 6 Ekim 2017 tarihinde kapılarını ziyaretçilere açıyor.


Edirne Belediyesi tarafından düzenlenen ve kısa bir süre içerisinde Türkiye’nin en önemli kitap fuarlarından biri olan; seçkin yayınevleri ile yazarların her yıl büyük bir mutlulukla ayrıldığı Edirne Kitap Fuarı’nın 5’incisi 06-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 46 seçkin yayınevinin ve 80 yazarın konuk olacağı Edirne 5. Kitap Fuarı; 6 Ekim Cuma günü saat 17.30’da Ekmekçizade Ahmet Paşa Kervansarayı’nda kapılarını kitapseverlere açacak.


Edirne 5. Kitap Fuarı’nın bu yılki onur konuğu ise, Türkiye’nin en önemli isimlerinden biri olan Prof. Dr. Emre Kongar olacak. Emre Kongar; 6-7 Ekim tarihlerinde okuyucularla buluşacak, hayranlarının kitaplarını imzalayacak.


Büyük bir okuyucu kitlesine sahip olan, yazdığı kitaplarla her yaş grubundaki okuyucunun beğenisini kazanan Canan Tan, 7-8 Ekim tarihlerinde Edirne Kitap Fuarı’nda yer alacak.


Özellikle anne babaların çocukları ve kendileri için başvurduğu en önemli kitapların yazarı olan Psikolog Yazar Üstün Dökmen de 8 Ekim’de Edirne Kitap Fuarı’nda yer alacak.


Yazdığı biyografi ve romanlarla Türkiye’deki en çok okunan yazarlardan biri olan ‘Adı Aylin’ ve ‘Füreya’ isimli kitaplarıyla büyük bir beğeni kazanan Ayşe Kulin de 07 Ekim 2017 tarihinde kitapseverlerle buluşacak.


Araştırmacı yazar Ergun Poyraz ile Işık Öğütçü 7-8 Ekim’de, R. İhsan Eliaçık ile Enver Aysever 8 Ekim’de, İsmail Saymaz 14-15 Ekim’de, Saygı Öztürk ve Murat Menteş 14 Ekim’de kitaplarını imzalayacak.44 bin 330 kişi ziyaret etmişti


2015 yılında Edirne Kitap Fuarı’nı 32 okul, 3 bin 286 öğrenci, bin 270 yetişkin toplamda 16 bin 36 kişinin ziyaret ettiğini ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, "2016 yılında ise Edirne Kitap Fuarı’nı 52 okul, 9 bin 150 öğrenci; 35 bin 180 yetişkin olmak üzere toplamda 44 bin 330 kişi ziyaret etti. Yerel yönetimlerin en önemli görevlerinden bir,i bulunduğu şehrin kültür ve sanat yaşamını gelecek kuşaklara sağlam bir şekilde taşıyabilmek. Edirne’de kitap fuarı düzenlemek ilk başta bize de acaba dedirtmişti. Ama bugün geldiğimiz noktada görüyoruz ki, kentimizdeki üniversite, lise ve ilkokul öğrencileri başta olmak üzere bu kentte yaşayan tüm yurttaşlarımız; kadını ile erkeği ile yaşlısıyla, genciyle mutlaka ve mutlaka fuara uğruyor ve kitap temin ediyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün evlatları, bu kentte kitapla büyüyor. Seçkin yazarlarla tanışıyor. Geleceği için aydınlık adımlar atıyor. Her yıl yayınevleri ve yazarlar bu kentten büyük bir mutlulukla ayrılıyor. Bu bizim için büyük bir onur ve gurur kaynağı" dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Reklamı Geç