Edirne’de şehitler dualarla anıldı

Edirne’de Çavuşbey Mahallesi’nde yaklaşık 2 bin kişinin katılımıyla şehitler için mevlidi şerif okutuldu.

Edirne’de şehitler dualarla anıldı

25 Eylül 2017 14:12


Edirne’de Çavuşbey Mahallesi’nde yaklaşık 2 bin kişinin katılımıyla şehitler için mevlit okutuldu. Mahalle sakinlerinden Erkan Makas, mevlit programını bundan sonra geleneksel hale getirip, şehitlerimizi her yıl anacaklarını belirtti.


Çavuşbey Mahallesi merkezinde kahveler önünde mahalle sakinleri tarafından şehitlerimiz anısına mevlit okutuldu. Mevlit programına Edirne Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş, İl Müftüsü Emrullah Üzüm ve çok sayıda mahalleli katıldı.


İl genelinde görev yapan imam ve müezzinlerin dualarıyla başlayan mevlide İl Müftüsü Emrullah Üzüm dua okudu. Mevlit programıyla ilgili konuşan Çavuşbey Mahallesi sakinlerinden Erkan Makas, mevlit programlarını geleneksel hale getirmek istediklerini söyledi.


Amaçlarının şehitlere verdikleri değeri bir kez daha gösterip gençlere örnek olmak olduğunu söyleyen Edirne Belediye Meclis Üyesi Erkan Makas, “Ülkemizde yaşanan terör olaylarından dolayı şehit olanların anısına mevlit okutmak istedik. Gençlerimize de örnek olmak istedik. Bundaki amacımız şehitlerimize ne kadar değer verdiğimizin görülmesi ve onların da sahip çıkması. Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne bir nebze olsa biz de katkıda bulunmak istiyoruz Çavuşbey Mahallesi olarak bunu geleneksel hale getireceğiz bundan sonra” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

EDİRNE HAVA DURUMU
30
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  30°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  32°C
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  32°C
 • Cuma
  Parçalı Bulutlu
  32°C
Reklamı Geç