İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Edirne'de “Sevda Şarkıları” konseri gerçekleşti

Edirne Musiki Derneği’nin Türk Sanat Müziği Korosu, Trakya Üniversitesi Konservatuar Konser Salonu’nda “Sevda Şarkıları” isimli konseriyle müzikseverlere keyifli bir gece yaşattı.

Edirne Musiki Derneği'nin Türk Sanat Müziği Korosu, Trakya Üniversitesi Konservatuar Konser Salonu'nda “Sevda Şarkıları” isimli konseriyle müzikseverlere keyifli bir gece yaşattı.


Konserde 7 solist, Türk Sanat Müziği'nin 20 eserini seslendirdi. Halil Erseven'in yönettiği “Sevda Şarkıları” isimli konserde müzik severler unutulmaz bir gece yaşadı. 1950'li yılların başlarında kurulan ve kurulduğundan günden bugüne kadar verdiği konserlerle isminden söz ettiren, müzikseverlerin ilgi odağı olan Edirne Musiki Derneği yılın son konserini verdi.


Sanatseverlerin konsere büyük ilgi gösterdiğini belirten koro üyesi Fedai Bingül, “Musikiye verilen değeri Edirne'de iyi buluyorum. Musikiye gönül verenler uzak mesafeleri gözlerinde büyütmediler. Konsere çok sayıda sanat sever katıldı. Şarkılarımıza eşlik eden müzik tutkunları aynı zamanda bizi de havaya sokmayı başardılar” dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

Gazete 1. Sayfalar

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.