’Engelsiz Yaşam Merkezi’ 3 Aralık’ta hizmete başlıyor

Edirne Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ’Engelsiz Yaşam Merkezi’, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde hizmete başlıyor. Edirne Belediye Başkanı…

’Engelsiz Yaşam Merkezi’ 3 Aralık’ta hizmete başlıyor

01 Aralık 2016 16:05

Edirne Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ’Engelsiz Yaşam Merkezi’, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde hizmete başlıyor. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, "Engelsiz bir kent ideali ile yaptığımız çalışmaların önemli bir halkasını tamamlıyoruz. Engelsiz Yaşam Merkezi şehrimizdeki engelli bireylerin çok önemli bir eksiğini tamamlayacak" dedi.
Edirne Belediyesi yeni bir vizyon projeyi daha hayata geçiriyor. Yapımı belediye tarafından gerçekleştirilen ve Özgür Çocuklar Parkı yanında inşa edilen, ’Edirne Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’ 3 Aralık Cumartesi günü hizmete başlıyor. ’3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde saat 13.00’de yapılacak törenle hizmete başlayacak olan merkez, 2 kat ve terastan oluşuyor. Resim atölyesi, bilgisayar odası, spor salonu, mini toplantı salonu, dinlenme odası gibi mekanların bulunacağı merkezde, resim ve müzik öğretmenleri başta olmak üzere engellilere eğitim verecek uzmanlar görev yapacak. Merkezin bahçesinde de engellilere yönelik kapsamlı ve büyük engelsiz oyun aletlerinin yer aldığı bir alan oluşturuldu. Edirne Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezine gelenlerin yararlanabileceği bir de revir bulunacak.

"Amacımız ailelere moral kazandırmak"
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Engelsiz Yaşam Merkezinin, engelli bireylerin buraya geldiklerinde hoşça vakit geçirebilecekleri, öğretmen ve uzmanlar eşliğinde çeşitli aktiviteler yapabilecekleri bir yer olacağını söyledi. Merkezin engelli çocukları olan aileler için de önemli bir mekan olacağını belirten Gürkan, "Merkezimiz, engelli çocukları olan ailelerin, gün içinde çocuklarını ister birkaç saatliğine, ister tüm gün boyunca götürebileceği, birlikte aktivite yapabileceği veya ihtiyaçları halinde bir süreliğine çocuklarını bırakabilecekleri bir merkez olacak. Amacımız, çocuklarına bakmak zorunda kaldıkları için sosyal hayatta kopukluk yaşayan ailelere biraz nefes aldırmak, moral kazandırmak" dedi.
Merkeze engel durumu gözetmeksizin tüm engelli çocuk ve gençlerin gelebileceğini kaydeden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, belediyenin sosyal sorumluluk ve sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında düzenlenecek aktivitelere çocukları ile birlikte ailelerin de katılabileceğini, bireysel aktivitelerde ailelerin kafeterya bölümünde dinlenebileceğini belirtti.
Edirne Belediye Gürkan, "Engelsiz bir kent ideali ile yaptığımız çalışmaların önemli bir halkasını tamamlıyoruz. Engelsiz Yaşam Merkezi şehrimizdeki engelli bireylerin çok önemli bir eksiğini tamamlayacak. Engelli bireylerimiz bu merkezimizdeki resim ve müzik çalışmaları, sosyal aktiviteler, eğitim çalışmaları ve nitelikli zaman geçirme şansına sahip olacaklar. Engelli bireylerimiz ve aileleri birlikte olacakları bir merkeze kavuşacaklar. Bu merkezde aynı zamanda engelli engelsiz gençlerimiz, çocuklarımız birlikte vakit geçirebilecek, oyun alanları ve aktivitelerden yararlanabilecekler. Edirne Belediye Başkanı olarak bu hizmetten dolayı çok mutluyum. Engelsiz Kent idealimize biraz daha yaklaşmış bulunuyoruz" ifadelerini kaydetti.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

EDİRNE HAVA DURUMU
24
°
C
Çok Bulutlu
 • Cumartesi
  Çok Bulutlu
  24°C
 • Pazar
  Sağnak Yağışlı
  14°C
 • Pazartesi
  Hafis Sağnak Yağışlı
  14°C
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  17°C
EDİRNE NAMAZ VAKİTLERİ
 • 25 CEMÂZİL-ÂHIR 1438
 • 24 Mart 2017
 • Cuma
 • İmsak :05:19
 • Güneş :07:02
 • Öğle :13:31
 • İkindi :17:00
 • Akşam :19:38
 • Yatsı :21:10
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Kadın.com
Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.