İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Hacıoğlu: “Bizim çocuklarımız okumadığı için duygusal zekası gelişmiyor”

Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde her hafta düzenli olarak ilçenin çeşitli tarihi mekanlarında yapılan “bize her yer derslik” projesi kapmasında Halk Kütüphanesinde düzenlenen programa katılan İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, “Bizim çocuklarımız okumadığı için duygusal zekası gelişmiyor” dedi.

Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde her hafta düzenli olarak ilçenin çeşitli tarihi mekanlarında yapılan “bize her yer derslik” projesi kapmasında Halk Kütüphanesinde düzenlenen programa katılan İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, “Bizim çocuklarımız okumadığı için duygusal zekası gelişmiyor” dedi.


Uzunköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Halk Kütüphanesinde düzenlenen “Bize her yer derslik” projesi kapsamında Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu öğrencilerle bir araya geldi. Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız'ın da katıldığı etkinlikte İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu öğrencilerle bir süre sohbet etti. Hacıoğlu, “Bu çılgın internet çağında bu cep telefonları, bu bilgisayarlar maalesef bizim çocuklarımızı hazırcılığa alıştırdılar. Bizim çocuklarımız okumadığı için duygusal zekası gelişmiyor. Fatih Sultan Mehmet Han kendisini ifade etmek için 15 bin kelime kullanıyormuş. Bugün Türkiye'de en kral profesör bin kelime kullanmıyor. Türkiye genelinde kullanılan kelime sayısı 500 ile 600'ü geçmiyor. Okuyun, okutun, biz zamanımızda gençtik tommiks okurduk ama okurduk” ifadelerini kulandı.


Uzunköprü Halk Kütüphanesinde gerçekleştirilen etkinliğe İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, Kaymakam Kemal Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Eralp Akman, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Özcan Güner, AK Parti İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz, öğretmen ve öğrenciler katıldı.Kütüphanenin tarihi


Uzunköprü Halk Kütüphanesi, rivayete göre 1910'lu yıllarda Türk Ocağı olarak inşa edilmiş tarihi bir bina. Çeşitli amaçlarla kullanıldıktan sonra, 1181 adet kitapla, 25 Ocak 1964 yılında kütüphane olarak hizmet vermeye başladı.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.