Karaağaç Mahallesindeki kapalı stat ilgi bekliyor

Edirne’de, amatör ligde mücadele eden ve gençlerden oluşan Karaağaç Arda Spor takımının futbolcularının antrenmanlarını gerçekleştirdiği kapalı stat, alarm veriyor.

Karaağaç Mahallesindeki kapalı stat ilgi bekliyor

04 Ekim 2017 12:47

Kulüp başkanı Zati Çerkez, mahalleye 5 yıl önce yapılan sahanın ilgisizlikten 1-2 yıl içerisinde kullanılamaz hale geleceğini söyledi.


Edirne’nin Karaağaç Mahallesinde yaşayan gençlerin sosyal hayata entegre olmaları ve sporla buluşmaları hedeflenerek, Yatılı Bölge Ortaokulu içerisinde bulunan alana 5 yıl önce yapılan kapalı halı saha ilgisizliğe mahkum edildi. Semtte bulunan iki kulübün hem alt yapılarının hem de büyük takım oyuncularının antrenmanlarını yaptığı ve özellikle tatil dönemlerinde bölgede yaşayan gençlerin futbol oynamak için toplandığı saha, bakımsızlıkla mücadele ediyor.Brandaları yırtık, elektrik sistemi tehlike saçıyor


Yaklaşık 5 yıl önce Edirne Valiliği tarafından yapılan ve sorumluluk alanı İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ait olan okul sahası içerisinde yer alan kapalı saha, semtte yaşayan gençlerin sporla buluştuğu nadir noktaların başında geliyor. Amatör iki kulübünde yer aldığı semtte genç futbolcular, antrenmanlarını gece yaparken, kapalı sahada mevcut elektrik sisteminin yetersiz olduğunu ve bazı lambaların yanmadığını, ayrıca sahanın brandalarının yırtık olduğu için yağmurlu havalarda bazı elektrik kaçaklarının meydana geldiğini iddia etti.“Tadilat yapılmazsa 1-2 yıl içerisinde kullanılamaz hale gelecek”


Karaağaç Arda Spor Kulübü Başkanı Zati Çerkez de, mahallede yaşayan ve 10-11-12 gibi yaş gruplarından oluşan minik takımlarının yan sıra büyük takımlarının da antrenmanlarını ve hazırlıklarını kapalı sahada yapmaya çalıştıklarını anlatarak, “Burası 5 yıl önce yapıldı. Edirne Valiliği Gençlik Spor’a yaptırdı ancak bildiğimiz kadarıyla şu an Milli Eğitim Müdürlüğü’nün sorumluluğunda. Brandaları parçaladılar. Soğuk, yağışlı ve rüzgarlı havalarda çalışmak çok zor. Elektrik sistemi yetersiz ve tehlikeli, bir çok lamba yanmıyor ve kablolar yağmurdan etkilenmiş durumda. Mahallemizde böyle bir sahanın olmasından dolayı çok şanslıyız. Devletimiz gençlerimizi düşünerek, çok büyük bir yatırımı burada yaptı ama şu an ilgisizlikten bu hale geldi” dedi.“Bu çocuklar futbola ve spora aç”


Karaağaç Arda Spor Teknik Direktörü Sezer İravil ise, “Karaağaç’ta yaşayan ya da dışarıdan gelen insanlarda burada alkol alıyor, sahaya zarar veriyor. Önce semt insanı sahip çıkması lazım. Devlet büyüklerimiz buraya sahip çıkmaz ise 1-2 yıl içerisinde burası kullanılamaz hale gelir. Bizim elimizden çok fazla bir şey gelmiyor. En azından bir tadilat yapılır, kamera sistemi uygulanırsa. En azından zarar verenler tespit edilir. Gençlerimizin giyinip soyunabileceği bir kabin istiyoruz. Bu çocuklar futbola ve spora aç. Onları sahipsiz bırakmamak için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

EDİRNE HAVA DURUMU
34
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  34°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  30°C
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  30°C
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  30°C
Reklamı Geç