İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Musa Aydın'dan Edirne'ye ziyaret

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Edirne’de önemli ziyaretlerde bulundu.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Edirne'de önemli ziyaretlerde bulundu. Başkan Aydın önce Kadınlar U23 milli takım kampını ziyaret etti. Ardından özellikle Edirne'de Türk güreşine verdiği desteklerle dikkat çeken ve ligde mücadele eden güreş takımları bulunan Trakya Birlik Genel Müdürü Hakan Çalen'i ziyaret eden Musa Aydın, Türk güreşine katkılarından dolayı Çalen'e teşekkür etti. Gençlik Hizmetleri Edirne il müdür vekili Zekeriya Bayrak'ın da hazır bulunduğu ziyaret oldukça samimi bir ortamda geçti.


Başkan Musa Aydın daha sonra Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'la bir araya geldi. İkili, Ahmet Edip Uğur'un, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa etmesiyle boşalan “Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği” Başkanlığı görevine, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin yeni Başkanı Zekai Kafaoğlu seçilmesini ve Kırpınar yeni er meydanı hakkında görüş alışverişinde bulundu. Başkan Musa Aydın ve Belediye Başkanı Recep Gürkan işbirliği içerisinde Türk güreşini en iyi yerlere getirmek için çalışacaklarını söylediler.Musa Aydın: "Edirne atasporumuz için tarihi bir kenttir"


Ata sporumuz güreşin daha iyi yerlere gelmesi için belediyelerin önemine değinen Musa Aydın, Edirne'nin güreş açısından tarihi bir şehir olduğunu söyledi. Aydın, “Bu topraklar yüzyıllardır Kırkpınar yağlı güreşlerine ev sahipliği yapıyor. Ülkemizin tanıtımı içinde Kırkpınar yağlı güreşleri çok önemli bir rol oynamakta. Ben sayın belediye başkanımıza ata sporumuz olan güreşe verdiği desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Edirne aynı zamanda kadınlarda Dünya şampiyonu çıkarmış bir şehrimiz oldu. Yasemin Adar Paris'teki son Dünya şampiyonasında şampiyon olmayı başardı" dedi.Başkan Gürkan: "Yeni er meydanı için çalışıyoruz"


Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ise son yıllarda Türk güreşinin ciddi bir ivme yakaladığını belirterek, “Ata sporumuz olan güreşe bundan önce olduğu gibi bundan sonrada her türlü desteği vereceğiz. Yüzyıllar boyu Edirne Kırkpınara ev sahipliği yaptı. Bu sayede ülke tanıtımına ciddi katkı sağladı. Yeni er meydanı için de Güreş Federasyonu ile uyum içinde çalışıyoruz. İnşallah çok daha güzel bir er meydanı olacak” dedi.


Başkan Gürkan, “Kadınlar TOHM merkezi burada. Umut ediyorum ki bu merkezden çok şampiyonlar çıkacak. Edirne adına Yasemin'in şampiyon olmasıyla büyük bir gurur yaşadık. Belediye olarak bundan sonrada güreşe her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.

BUGÜN NELER OLDU?

Gazete 1. Sayfalar

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.