Trakya Birlikten ortaklarına kar payı geliyor

Trakya Birlik, kurulduğu tarihten bu yana ilk defa üyelerine yıl sonunda kar payı dağıtmaya hazırlanıyor.

Trakya Birlikten ortaklarına kar payı geliyor

20 Eylül 2017 16:03


Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen, yaptığı açıklamada, “İnşallah bu yıl da Trakya Birlik karlı bir sene yaşayacaktır. Ortağına da inşallah yılın sonunda kar payı dağıtma şansı da yakalayacaktır” dedi.


Sezen, Trakya Birlik’in 48 kooperatiften oluştuğunu belirterek, “Birlik her sene kampanya döneminde ayçiçeği alım görevlerini yerine getirmeye çalışıyor. Ama son değişikliklerle bildiğiniz gibi Tarım Satış Kooperatifleri hakkında 2013 yılında bir kanun düzenlendi. O günden bu tarafa da bu kanun yönünde uyum sağlamaya çalışıyor kooperatiflerimiz ve birliklerimiz. Bu yıl dolar, çok aşağı yukarı oynamazsa ortaklarımıza bir kar payı dağıtır duruma geleceğiz. İşte o kar payını dağıttığımız gün ortağımız bizi daha iyi tanıyacak. Bize bağlılığı daha çok artacak" dedi.“Trakya Birlik olarak 320 bin ton ayçiçeği aldık”


Ayçiçeğinde gözetim kilogram fiyatının 570 dolara çıkardıklarını ifade eden Sezen, “Yaptığımız hesaplamalar sonucu, üreticimize ayçiçek taban fiyatını kilogramda bin 720 lira verebildik. Bu nedenle de üreticimizin memnuniyetinde bir fiyat var. Trakya Birlik olarak 320 bin ton ayçiçeği aldık. Geçen yıl 299 bin tondu. Bu yıl biraz geçerek 340-350 bin ton aralığında bir rakama ulaşacak inşallah. Şu anda yağ oranların yüksekliğinden dolayı. Ortağımıza ödediğimiz fiyat kilogram başına bin 865 lira. Bu da 320 bin ton ürünün karşılığında ortaklarımıza 630 milyon TL ödeyeceğimiz anlımına geliyor” şeklinde konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

EDİRNE HAVA DURUMU
32
°
C
Çok Bulutlu
 • Cuma
  Çok Bulutlu
  32°C
 • Cumartesi
  27°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  27°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  30°C
Reklamı Geç