Trakya Kalkınma Ajansı’ndan bir destek daha

Edirne Belediyesi tarafından, büyük kapsamlı projeler için proje hazırlama eğitimi amacıyla hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı’na sunulan, “Horizon…

Trakya Kalkınma Ajansı’ndan bir destek daha

01 Aralık 2016 19:48

Edirne Belediyesi tarafından, büyük kapsamlı projeler için proje hazırlama eğitimi amacıyla hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı’na sunulan, “Horizon 2020 Proje Hazırlama Eğitimi” başlıklı teknik destek projesi başarılı bulunarak destek almaya hak kazandı.
Trakya Kalkınma Ajansı 2016 Teknik Destek Programına başvurusu yapılan ‘Horizon 2020 Proje Hazırlama Eğitimi’ isimli teknik destek projesinin sözleşmesi, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Trakya Kalkınma Ajansı Planlama Program Koordinasyon Birimi Uzmanı Elif Tüfekçi tarafından belediyede imzalandı.
Belediye Avrupa Birliği ve Uluslararası İlişkiler Birimi tarafından hazırlanan, “Horizon 2020 Proje Hazırlama Eğitimi” başlıklı teknik destek projesi kapsamında, Belediyenin hazırlayacağı büyük projeler için yetkili personele proje eğitimi verilecek. Tüm mali kaynağı Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanacak olan projenin eğitimleri 2017 yılı başında başlayacak. Teknik destek projesi kapsamında verilecek eğitim üç gün sürecek.
Eğitim kapsamında, Horizon 2020’nin genel çerçevesi ve temel kuralları, çağrı takibi ve ilgili çağrı başlığının seçilmesi, çağrı dokümanlarının incelenmesi, konsorsiyum oluşturma gibi konular işlenecek, ön plan oluşturma, ortak arama-bulma konuları anlatılacak, proje başvuru dokümanları ve başvuru ve değerlendirme süreci, Avrupa Komisyonu’nun ve Avrupa Birliği’nin veya diğer başka kuruluşların hibe programları ile ilgili önemli noktalar ayrıntılı olarak ele alınacak.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Belediye olarak hem Trakya Kalkınma Ajansı hem de AB projeleri kapsamında son zamanlarda önemli çalışmalar yaptıklarını, ajansla birlikte sürdürülen projeler dışında müracaat edilen AB projelerinin sonuçlarının kısa zaman içerisinde kamuoyu ile paylaşılacağını kaydetti.

“Horizon 2020 programı” nedir?
Horizon 2020 Programı 7. Çerçeve Programı’nın devamı niteliğindeki Ar-Ge ve inovasyon projelerinin desteklendiği bir Avrupa Birliği programıdır. Horizon 2020 (H2020), Avrupa 2020 stratejisinin 7 temel eyleminden biri olan Yenilikçilik Birliğinin finansal aracıdır, 2014 yılından başlayarak araştırma ve yenilikle ilgili tüm finansman altyapılarını tek çatı altında toplamıştır.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

EDİRNE HAVA DURUMU
15
°
C
Parçalı Bulutlu
  • Salı
    Parçalı Bulutlu
    15°C
  • Çarşamba
    Az Bulutlu
    21°C
  • Perşembe
    Parçalı Bulutlu
    21°C
  • Cuma
    Çok Bulutlu
    14°C
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Kadın.com
Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.