Vatan Partisi’nde Irak’ta yapılacak referanduma tepki

Edirne’nin Keşan ilçesinde Vatan Partisi Keşan İlçe Teşkilatı yönetimi tarafından, Irak’ın Kuzeyi’nde 25 Eylül 2017 tarihinde yapılacağı ilan edilen sözde bağımsızlık referandumunu eleştirdi.

Vatan Partisi’nde Irak’ta yapılacak referanduma tepki

20 Eylül 2017 16:33


Partinin ilçe yönetimi ve bazı üyeler Keşan PTT Müdürlüğü önünde konuyla ilgili basın açıklamasında bulundu ve taleplerini içeren bir mektubu TBMM başkanlığına gönderdi. Vatan Partisi Keşan İlçe Başkanlığı, 25 Eylül 2017 tarihinde yapılacağı ilan edilen Irak’ın kuzeyindeki sözde bağımsızlık referandumu, ABD emperyalizminin ve İsrail siyonizminin bölge devletlerine savaş ilanı olduğunu söyledi.


Çetin Alabak, “ABD’nin ikinci İsrail girişimine izin verilemez. 25 Eylül 2017 tarihinde yapılacağı ilan edilen Irak’ın kuzeyindeki sözde bağımsızlık referandumu, ABD emperyalizminin ve İsrail siyonizminin bölge devletlerine savaş ilanıdır. Üstelik sözde bağımsızlık referandumu hem uluslararası anlaşmalara hem de Irak anayasasına aykırıdır. Partimizin 30 yıldır ‘İkinci İsrail’ diye adlandırdığı sözde bağımsız Kürt devleti girişimi, Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinden Akdeniz’e ulaşmayı hedefleyen, Türkiye ve İran’ın toprak bütünlüğünü de hedef alan bir kukla devlet girişimidir. TBMM derhal toplanarak sunduğumuz kararları hayata geçirmelidir. Söz konusu olan vatandır. ABD’nin ve İsrail’in bölge planlarına teslim edilemez” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

EDİRNE HAVA DURUMU
25
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  25°C
 • Çarşamba
  Az Bulutlu
  27°C
 • Perşembe
  Az Bulutlu
  27°C
 • Cuma
  Az Bulutlu
  26°C
Reklamı Geç