Vatan Partisi’nden Irak referandumuna tepki

Vatan Partisi Edirne İl Başkanlığı, Irak’ın Kuzeyi’nde 25 Eylül’de yapılacağı ilan edilen sözde bağımsızlık referandumunun ABD emperyalizmi ile İsrail siyonizminin bölge devletlerine savaş ilanı olduğunu söyledi.

Vatan Partisi’nden Irak referandumuna tepki

20 Eylül 2017 16:04


Vatan Partisi Edirne İl Başkanlığı, Irak’ın Kuzeyi’nde 25 Eylül’de yapılacağı ilan edilen sözde bağımsızlık referandumunun ABD emperyalizminin ve İsrail siyonizminin bölge devletlerine savaş ilanı olduğunu söyledi.


Irak’ın Kuzeyi’nde Barzani yönetimi tarafından 25 Eylül’de yapılacağı duyurulan sözde bağımsızlık referandumuna bir tepki de Vatan Partisi İl Başkanlığı’ndan geldi. Partinin il yönetimi ve üyeleri Saraçlar Caddesi’nde buluşarak konuyla ilgili açıklama yaptı ve taleplerini içeren bir mektubu TBMM başkanlığına gönderdi.


Açıklamayı okuyan Vatan Partisi İl Başkanı Hasan Ateş, referandumun ABD emperyalizmi ve İsrail siyonizminin bölge devletlerine savaş ilanı olduğunu söyledi. Referandumun hem Uluslar arası anlaşmalara hem de Irak anayasasına aykırı olduğunu ifade etti.“Söz konusu vatan”


Açıklamanın ardından söz konusu taleplerini içeren mektubu TBMM başkanlığına göndereceklerini de sözlerine ekleyen Ateş, “Bugün buradan yukarıda belirttiğimiz taleplerimizi içeren mektubumuzu TBMM Başkanlığına gönderiyoruz. İl genelinde halktan topladığımız imzalarımız da bugün Edirne İl Başkanlığımızca meclisimize gönderilmektedir. TBMM derhal toplanarak yukarıda sunduğumuz kararları hayata geçirmelidir. Söz konusu olan vatandır. ABD’nin ve İsrail’in bölge planlarına teslim edilemez” diye konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

EDİRNE HAVA DURUMU
34
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  34°C
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  33°C
 • Perşembe
  Çok Bulutlu
  33°C
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  34°C
Reklamı Geç