Başkan Yanılmaz;" ELBÜS’ler 23 Nisan’da trafikte yerini alacak"

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın ‘Marka Şehir Elazığ İçin Çözüm Planları’ arasında yer alan çevre dostu, konforlu olan ELBÜS’lerin 23 Nisan’a trafiğe çıkacağı, bunun için de durak çalışmalarının başladığı bildirildi.

Başkan Yanılmaz;

14 Mart 2018 18:20


Elazığ Belediyesi için toplam da 15 adet üretilen ELBÜS’ler, 23 Nisan 2018 tarihinde kentte şehir trafiğinde yerini alması bekleniyor. Belediye tarafından yapılan açıklamada, şarjlı bataryalı ELBÜS’ler için Malatya Caddesi üzerinde durak çalışmalarının başlatıldığı ve toplu ulaşıma yeni bir soluk getireceği aktarıldı.


Dünyada ilk kez Elazığ’da kullanılacak 18 metre uzunluğunda şarjlı, bataryalı, çevre dostu ve konforlu olan ELBÜS’ler için artık sona gelindiğinin belirten Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz," Yerel seçimler öncesi açıkladığımız çözüm planlarında yer alan ELBÜS’ler için artık geri sayım başladı. Şehir trafiğini rahatlatacak ve toplu taşımaya önemli oranda katkı sağlayacak olan bu projemiz hayata geçtiğinde, vatandaşlar konforlu bir ulaşım sağlayacak. Yaptığımız anketle hemşerilerimizin rengini belirlediği bordo-beyaz ELBÜS’ler 23 Nisan 2018 tarihinde şehir trafiğinde yerini alacak. Otobüslerin durak yerleri ivedi bir şekilde yapılıyor"dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ELAZIĞ HAVA DURUMU
36
°
C
Sıcak
 • Çarşamba
  Sıcak
  36°C
 • Perşembe
  Sıcak
  38°C
 • Cuma
  Sıcak
  38°C
 • Cumartesi
  Sıcak
  37°C
Reklamı Geç