İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Atatürk Portresinin ardından Türk Bayrağı da yenilendi

Erzincan İl Özel İdaresi tarafından, Keşiş Dağları yamaçlarında bulunan ve doğa koşulları ile eskiyen 2 bin metrekare büyüklüğündeki dev Türk Bayrağını yeniliyor.


Geçtiğimiz ay Keşiş dağları yamaçlarında bulunan Atatürk Portresi yenileme çalışmalarını yaklaşık 20 gün içinde tamamlayan Erzincan İl Özel İdaresi, aynı bölgede bulunan ve 1980 yıllarda yapıldığı tahmin edilen 2 bin metrekarelik dev Türk Bayrağını yenilemek için çalışma başlattı. Yaklaşık 800 metre yükseklikte bulunan ve kent merkezinden rahatça görülebilen dev bayrağın bulunduğu alan yabani otlardan temizlendi. Binlerce taşın bir ara getirilmesi ile oluşan bayrak için 400 litre kırmızı boya kullanıldı. Özel idaresine bağlı işçiler tarafından 10 günde yenilenen Türk bayrağı eski görünüme kavuştu.


Çalışmaları yerinde inceleyen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yaşar Felekoğlu, uzun yıllar önce yapılan dev bayrakta bozulmalar olduğunu ifade ederek; “Atatürk Portresi'nin bakım onarımını geçtiğimiz ay eseri yapan Tarihçi Mustafa Aydemir nezaretinde tamamladık ve eski görünümüne kavuşturduk. Daha sonra aynı bölgede bulunan şanlı bayrağımız için yenileme çalışmaları başlattık. Özel idare bünyesindeki 15 personelimiz ile birlikte 10 gün süren çalışma sonucu şanlı bayrağımızı yeniden eski haline getireceğiz” dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

Gazete 1. Sayfalar

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.