Başkan Sekmen Çat’a çıkarma yaptı

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Çat ilçesine çıkarma yaparak yerleşim yerinde yapımı devam eden Taziye ve İmam Evleri başta olmak üzere çalışmaları yerinde inceledi.

Başkan Sekmen Çat’a çıkarma yaptı

03 Ekim 2017 13:08


Başkan Sekmen, Çat Kaymakamı Saadettin Doğan, AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz ve beraberindekilerle ilk önce Çat ilçesi Saltaş Mahallesi’nde Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Taziye ve İmam Evi’ni sade bir törenle hizmete açtı. Sekmen daha sonra Çat’ın Sarı kaşık Mahallesi’nde Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan taziye evi ile cami inşaatını gezdi ardından mahalle sakinleri, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. Başkan Sekmen, ilçe gezisi kapsamında Molla Ömer Mahallesi sakinlerinin de sorunlarını dinleyerek, vatandaşlarla istişarede bulundu.


Başkan Mehmet Sekmen, Çat ilçesinde vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, şunları kaydetti: “Büyük hedef ve köklü değişiminin en temel sacayaklarından biri olan belediyelerimiz insan odaklı yönetim anlayışıyla yeni ve büyük şehirler inşa etmektedir. Değişim ve dönüşümü esas alarak ilimizde 3.5 yılda hayata geçirdiğimiz yatırım ve projelerle Anadolu’nun bu muhteşem coğrafyasına yaşanabilir ve yüksek standartlarda yenilenmiş yeni bir şehir kuruyoruz. Çağın modern ve sosyal gereksinimlerini şehrimizin emrine sunan Erzurum Büyükşehir Belediyesi olarak halkımıza sunulan hizmetlerin kalitesini artırmak adına ilçe, mahalle ve köylerimizin alt ve üstyapı çalışmalarını, eğitim, kültür ve sosyal ihtiyaçlarını aynı anda karşılıyoruz. Saltaş Köyü’müze inşa ettiğimiz Taziye ve İmam Evi 270 metrekare alan üzerine inşa edilmiştir. Taziye ve İmam Evi, köyümüzün bu alandaki ihtiyacını karşılayacak özelliklere sahiptir. Bu yıl il genelinde yaptığımız Taziye ve İmam Evlerinin sayısını inşallah kat ve kat artıracağız. Bu güzel yatırımın köyümüze ve Çat ilçemize hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.”
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ERZURUM HAVA DURUMU
24
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  24°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Perşembe
  Az Bulutlu
  27°C
Reklamı Geç