" /> " />

İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Nesli Tükenmekte Olan Vaşak Erzurum'da Görüldü

" width="780" height="429" alt="">

Dünyada nesilleri tükenme tehlikesiyle karşı karşıya bulunan vaşaklar, Erzurum'un İspir ilçesinde kar kalınlığının 1 metreyi bulduğu Kaçkar Dağının…

Dünyada nesilleri tükenme tehlikesiyle karşı karşıya bulunan vaşaklar, Erzurum'un İspir ilçesinde kar kalınlığının 1 metreyi bulduğu Kaçkar Dağının kırsal kesiminde ‘Dağların oğlu' olarak tanınan Bülent Erkan, tarafından fotoğraflandı.
Dünyada nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya bulunan ve Türkiye'de de nadir yaşadıkları belirtilen vaşaklar, kar kalınlığının 1 metreyi aştığı İspir ilçesindeki Kaçkar Dağında fotoğraflandı. Bülent Erkan, kar üzerinde görüp çektiği vaşağın fotoğraflarını sosyal medya üzerinden paylaştı.
‘DAĞLARIN OĞLU' YABAN HAYATI GÖZLÜYOR
Erzurum'un İspir İlçesi'ndeki Yedigöl Köyü'nde oturan ve yörede, 'Dağların oğlu' olarak tanınan Bülent Erkan, yıllardan bu yana yaban hayatı gözlüyor.
Yılın yarısını dağlarda geçiren Erkan, bugüne kadar ayı, yaban keçisi, ur kekliği, kartal, şahin, kurt, tilki, domuz, balıklar ve nadir bulunan kelebekler gibi çok sayıda canlının fotoğraf ve görüntüsünü çekti.
Erkan, 3 Ocak 2015'te vaşağında fotoğrafını çekerek yaban hayatı serisine yeni bir çeşit kazandırdı.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.