Pasinlerliler, grup toplantısına damga vurdu

AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı; Pasinlerlileri Bakan Eroğlu İle buluşturdu.Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu ve…

Pasinlerliler, grup toplantısına damga vurdu

30 Kasım 2016 11:33

AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı; Pasinlerlileri Bakan Eroğlu İle buluşturdu.
Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu ve beraberindekiler, Ak Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı’nın davetlisi olarak Ankara’ya gitti. Alvar Barajı’nın yapımının hızlandırılması için Meclise giden Pasinler heyeti, Ak Parti Grup Toplantısın’a damgasını vurdu.
Alvar Barajı projesinin bazı aksaklıklar nedeniyle gecikmesinin ardından Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu, Pasinler İlçe Başkanı Rahmi Kaya ve Pasinler muhtarları, Ak Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı’nın davetlisi oldu. Ak Parti Milletvekilleri Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ve İbrahim Aydemir ile birlikte Alvar Barajınin durumu hakkında istişare ettiler. Ardından, Ak Parti Grup Toplantısı’na katılan Pasinler heyeti, grup toplantısında adeta bir ilke imza atarak, Başbakan Binali Yıldırım’dan Alvar Barajı için talepte bulundu. Başbakan Yıldırım, talebi anında Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na iletti. Dadaşlar, Başbakan Yıldırım’ın bu ilgisi üzerine ’Erzurum sizinle gurur duyuyor’ tezahüratlarıyla grup toplantısında renkli anların yaşanmasına vesile oldu.
Milletvekili Aydemir, taleplerini direkt olarak Başbakan Yıldırım’a ileten Pasinlerliler için "İlk defa bu kadar sesin çıktığı bir grup toplantısına şahitlik ettik. Erzurum’u en güzel şekilde temsil ettiniz. Bizlerde gururlandık." diye belirtti.
Toplantı sonrası, Belediye Başkanı Sertoğlu, İlçe Başkanı Kaya ve muhtarları, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile buluşturan Ilıcalı, "Değerli Bakanım öncelikle nezaketiniz için çok teşekkür ediyorum. Alllah sizden razı olsun. Kıymetli hemşehrilerim Alvar Barajı için Erzurum Pasinler’den geldiler. Bu konuda sizden ve hükümetten çok eminler. Ama bir mühendis barajın yapılacağı alandan fay hattının geçtiğini söyleyerek kafalarını karıştırmış." dedi.
Başbakan Binali Yıldırım’a bulundukları taleple, dadaşların Meclis tarihinde bir ilk yaşattığını vurgulayan Bakan Eroğlu "Dadaş kardeşlerimizi seviyoruz, hepiniz hoşgeldiniz. Değerli kardeşlerim ben Alvar Barajı’nın talimatını verdim, projesi yapılıyor. Fay hattı mevzusuna gelecek olursak, bana da oradan bir fay hattı geçtiğini söylediler. Fay hattı geçiyorsa baraj tipini değiştiririz dedim. Depreme dayanıklı , sağlam zeminde bir baraj yaparız. Üç kuruş fazla olur, yeterki sizin gönlünüz olsun. A planı olmaz B planını yaparız, önemli olan niyet. Sizin fahri hemşehriniz olarak; çok eski dostum, beraber çalıştığımız, Erzurum için kıymetli olan, Mustafa Hocamız ile bu işin takipçisi olacağız." diye konuştu.
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile kendilerini buluşturan ve taleplerini direkt olarak Bakan Eroğlu’na aktarmalarını sağlayan Milletvekili Ilıcalı’ya memnuniyetlerini ileten Pasinler Belediye Başkanı Sertoğlu, "Hocam değerli vaktinizi bize ayırdınız. Alvar Barajı projesi için bizi Bakan Bey ile görüştürdünüz, buna imkan sağladınız. Desteğiniz, ilgi ve alakanız için çok sağolun. Allah sizden razı olsun." şeklinde konuştu.
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, toplantının ardından Alvar Barajı Projesi için Milletvekili Mustafa Ilıcalı’ya gönderdiği bilgi notunda "Bu proje 2850 Hektar alan tarım arazisini sulayacak şekilde, 40 metre yüksekliğinde projelendirilmiş. Proje geliştirilerek 69 metre yüksekliğe çıkarılmış. 3815 Hektar alan tarım arazisini sulayacak, 5 milyon metre küp sulanacak şekilde ilgili hale getirilmiş. Çalışmalar esnasında tespit edilen ve gövdeyi dikine kesen fayın araştırılması yapılmıştır. Bu doğrultuda hazırlanan ve iyileştirilmiş mühendislik raporuna göre uygulamaya yönelik kati projenin, 2017 Temmuz ayında bitirilmesi hedeflenmiştir." ifadelerine yer verdi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ERZURUM HAVA DURUMU
8
°
C
Sisli
 • Cuma
  Sisli
  8°C
 • Cumartesi
  Az Bulutlu
  9°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  9°C
 • Pazartesi
  Karla Karışık Yağmurlu
  9°C
ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
 • 24 CEMÂZİL-ÂHIR 1438
 • 23 Mart 2017
 • Perşembe
 • İmsak :04:26
 • Güneş :06:06
 • Öğle :12:33
 • İkindi :16:01
 • Akşam :18:37
 • Yatsı :20:07
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Kadın.com
Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.