TYB Erzurum Şubesi Özeren’i konuk etti

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Erzurum Şubesi tarafından yürütülen faaliyetler arasında olan ve artık gelenekselleşen sohbetlere şube binasında başlandı.

TYB Erzurum Şubesi Özeren’i konuk etti

03 Ekim 2017 17:38


2017-2018 döneminde daha çok bayan yazarların ağırlanacağı sohbet programlarının ilkinde çocuk edebiyatı alanında tanınmış olan eğitimci-yazar Sara Gürbüz Özeren konuk oldu.


TYB Erzurum Şubesi Kadın Kolları Birim Başkanı Ebru Kara yaptığı açış konuşması ile yeni dönem hakkında katılımcılara bilgi verdi.


"Her Ay Bir Kadın Yazarla Buluşuyoruz." programının ilk konuğu olan eğitimci-yazar Sara Gürbüz Özeren “Çocuk Edebiyatı ve Değerler Eğitimi” başlığı altında bir konuşma yaptı.


Kendi yazarlık serüvenini ve çocukluğunu değerler ile nasıl buluşturduğunu akıcı bir dille katılımcılara aktaran Özeren, verdiği örneklerle özellikle genç dinleyicilere seslendi.


Öğretmenlik yıllarında karşılaştığı sosyal uyumsuzluklara ve son yıllardaki eğitim sistemindeki tuhaflıklara dikkat çeken Özeren; gençlerin mutlaka kitap okumalarını, değerlerini öğrenmelerini, kendilerini yetiştirmesini istedi.


Kendisinin kitaplarını yazmaya başladığı yıllara göre son yıllarda çocuk edebiyatında daha çok kitaplar yazılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren yazar, yazmak için çocukların ve çevrenin iyi gözlemlenmesi gerektiğini hatırlattı.


Soru cevap bölümünde kendisine yöneltilen soruları cevaplandıran Özeren’e TYB Erzurum Şubesi tarafından hazırlanan teşekkür hediyesi takdim edildi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ERZURUM HAVA DURUMU
2
°
C
Sisli
 • Cumartesi
  Sisli
  2°C
 • Pazar
  Sisli
  3°C
 • Pazartesi
  Sisli
  3°C
 • Salı
  Karla Karışık Yağmurlu
  3°C
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  Reklamı Geç