İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Yakutiye Belediyesi 2017 yazında 1,5 milyon ton asfalt attı

Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi, 2017 yılında ilçe merkezi ve köy/mahallelerde asfalt çalışmalarını yoğunlukla sürdürüyor.


Devam eden asfalt çalışmaları 14 Mart 2017 tarihinde Alipaşa Mahallesi Evliya Çelebi caddesiyle başlatılmış. 26 Eylül 2017 tarihi belediyenin kayıtlarındaki asfalt çıkışı ile Yukarı Sanayi M. Cami bahçesi olarak görülüyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, çalışmaların Ekim ayı içerisinde de devam edeceğini belirtirken, sezon boyunca 1.5 milyon ton asfaltın, 341 mahalle, sokak ve caddeye atıldığını söyledi.


Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, temiz bir şehrin yolu, kaldırımı ve çevre düzenlemesiyle mümkün olabildiğini ifade etti. Ali Korkut, "Temizlik elbette insanımızın çevreye duyarlılığıyla doğru orantılıdır. Herkesin evinin önünü temiz tutması konusu. Biz belediye olarak gerekli çalışmaları yapıyoruz. Güzel asfaltlanmış yollar, görünüşü ve dayanıklılığıyla iyi kaldırımlar ve çevrenin düzenlenmesiyle ilk adımı atıyoruz. Bu bağlamda 2017 yılı içerisinde 1,5 milyon ton asfalt kullandık. Her semte, her sokağa ve her köy / mahallemize gittik" dedi.


Yakutiye Belediyesinin asfalt attığı alanlar şöyle;


"Tortum Garajı, Alipaşa Mah.Evliya Çelebi C, Terminal Mahallesi, Camii Kebir Mahallesi, Çırçır Mah.Araplar Düzü, Gez Mah.İstasyon Cad, Sanayi Mah.Demirciler Sit, Muratpaşa Mahallesi, Terminal Mahallesi, Ş.Paşa Mah.Yeşil Sok., Sanayi Mah.Demirciler Sit., Sanayi Mah. Dörtyol, Ş.Paşa M.Tülüotogaz Cad., Erzincan Kapı Mah., Karaköse Mah., Şükrüpaşa Mah., A.Sanayi Mah., Çırçır Mah.Araplar Düzü, Kırmacı Mah., Kavak Mah., Mahalle Başı Mah., Aziziye Mah., Sanayi Mah., Şantiye İçi, Hasanibasri Mah., Çağlayan Mah., Gaziler Mah., Kurtderesi Mah., Ş.Paşa Yavuzevler Site İçi, Edipsomunoğlu M.Güllü Cad., Edipsomunoğlu M.Atabey S., Muratgeldi Köyü, Ş.Paşa Mah.Özler Sok., Ş.Paşa Mah.Huzurlu Sok., Ş.Paşa M.Ş.Ayhan Sarılı Parkı, Ş.Paşa Mah Özler Sokak, Ş.Paşa Mah.Yeşil Sok., Ş.Paşa.M.Şehit Ayhan Sarılı C., Ş.Paşa Mah.Ş.Paşa Orta Okulu, Ş.Paşa M.Afetkonutları Sok., Yeni Mah.Savcı Lojman Önü, Sanayi M.Keresteciler Sit., Hilalkent Cami Bahçesi, Dumlu Parkı İçi,


Ş.Paşa Mah.Adembaba Sok., Y.Sanayi Mah.16.Sokak, Y.Sanayi M.20 Ve 53,Sokaklar, Y.Sanayi M.28 Ve 53,Sokaklar, Y.Sanayi M.8 Ve 25,Sokaklar, Y.Sanayi M.22,Sokak, Y.Sanayi M.19,34,56,Sokaklar, Y.Sanayi M.59. Sokak, Y.Sanayi M.59 Ve 60,Sokaklar, Gürpınar Köyü, Kırmızıtaş Köyü, Şehitler Mah.Tokiler Önü, Ş.Paşa M.İspir Evleri Caddesi, Kurtuluş M.Fikretbey Sok., Kurtuluş M.Afet Evleri Sok., Hilalkent Lise arkası sokak, Hilalkent TOKİ konutlarından inen sokak, Hilalkent Park yanı cadde, Gez M.Alirızabey Sokak, Ş.Paşa M.Poyraz Evler Civarı, Ş.Paşa M.Şehit Mikail Caddesi, Ş.Paşa Mah.Valide Sokak, Hilalkent Mah Neval Evler Cad., Ö.N.Bilmen Mah Sevval Sok., Dumlu Köyü, Ş.Paşa.M.Mustafa Çelik Cami, Ş.Paşa Mah.Altun Sok., Dumlu Köyü, Ş. Paşa. M.Sebahattin İzyurt Okulu, Y.Sanayi Mah.51.Sokak, Y.Sanayi Mah.32 Ve 33.Sokak, Y.Sanayi M.46 Ve47.Sokaklar, Y.Sanayi M.37 Ve 48.Sokaklar, K.K.Bekir Mah. Bilgehan Sok., Lalapaşa Mah.2,Terminal Cad, Y.Sanayi Mah.47,Sokak, Y.Sanayi Mah.38,39,40,Sokak, Y.Sanayi Mah.46,47,Sokak, Aşağı Sanayi Mah. Orta Sok, Y.Sanayi M. Cami Bahçesi"

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.