19 Ekim Muhtarlar Günü kutlanıyor

19 Ekim Muhtarlar Günü kutlanıyor

19 Ekim 2016 14:28

“19 Ekim Muhtarlar Günü" dolayısıyla Eskişehirli muhtarlardan oluşan kutlama heyeti, Vali Azmi Çelik’i makamında ziyaret etti.
Köy veya mahalle yerleşim yerinde, devletin her noktadaki kurumsal temsilcisi olan muhtarların gününü kutlayan Vali Çelik, nazik ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Milleti ve devleti temsil gibi önemli bir görev yürüten muhtarların zor şartlarda da olsa görevlerini yerine getirmeye çalıştığını söyleyen Vali Çelik, muhtarların bu zorlu görevi büyük bir özveriyle yerine getirdiğini bildirdi.
“Vatandaşlarımızın devlet kurumlarıyla ilişkilerinde muhtarlarımız bir köprü vazifesi görmektedir” diyen Vali Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlara büyük önem verdiği bildirdi. Muhtarlık müessesesini demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olarak değerlendiren Vali Çelik, “Muhtarlarımız, mahallede vatandaşlarımızın eli, kulağı, gözü; devletimizi temsil eden sıcak yüzüdür. Mahalle insanına en yakın olan muhtarlar, kanunların gerektirdiği hükümlerin uygulanabilirliğini yerine getirmektedir. Vatandaşlarımıza hizmet etme yolunda olan muhtarlarımıza bizde Valilik olarak her zaman yardımcı olacağız” diye konuştu.
Kutlama heyeti adına konuşan Eskişehir Muhtarlar Derneği Başkanı İrfan İbiş, 19 Ekim 1829 tarihinde gerçekleştirilen İstanbul nüfus sayımı vesilesiyle muhtarlık kurumunun faaliyete geçtiğini hatırlattı. Geçen yıl yayımlanan 19 Ekim 2015 tarihli ve 29507 sayılı genelge doğrultusunda, 19 Ekim tarihinin Muhtarlar Günü olarak ilan edildiğini belirten Başkan İbiş, kendilerine bu hakkı veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerini iletti.
Ziyaretin sonunda meslekte 40. yılını dolduran Akcami Mahallesi Muhtarı Kemal Mandal’a ve 32. yılını tamamlayan Ali Al’a Vali Çelik tarafından teşekkür plaketi verildi. Eskişehir’e yaptıkları hizmetlerden dolayı her iki muhtara da teşekkür eden Vali Çelik, tüm muhtarlara çalışmalarında başarılar diledi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ESKİŞEHİR HAVA DURUMU
9
°
C
Yağmurlu
 • Pazartesi
  Yağmurlu
  9°C
 • Salı
  Yağmurlu
  9°C
 • Çarşamba
  Çok Bulutlu
  9°C
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  12°C
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.

Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.
D-Smart Online Başvuru Sitesi
D-smart İnternet, Kampanya, Paketleri
Online Başvuru 0850 532 0 266
www.yeniabonelik.com