İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Başbakan Yıldırım Eskişehir'den ayrıldı

’Alp Havacılık Helikopter İş Merkezi Tesisleri’ açılışının yanı sıra Eskişehir’de bir dizi ziyaretlerde bulunan Başbakan Binali Yıldırım, programını tamamlamasının ardından kentten ayrıldı.

'Alp Havacılık Helikopter İş Merkezi Tesisleri' açılışının yanı sıra Eskişehir'de bir dizi ziyaretlerde bulunan Başbakan Binali Yıldırım, programını tamamlamasının ardından kentten ayrıldı.


Organize Sanayi Bölgesinde Türk Genel Maksat Helikopter Projesi (TGMHP) kapsamında Sikorsky helikopterleri için dişli ve dişli kutuları, döner komponentler, rotor asamblesi, uçuş kumanda sistemi ve iniş takımları üretecek olan 'Alp Havacılık Helikopter İş Merkezi Tesisleri' açılışını yapan Başbakan Yıldırım, törenin ardından TUSAŞ Motor Sanayii AŞ (TEI)'yi ziyaret etti. Basına kapalı olarak düzenlenen ziyaretin ardından Başbakan Yıldırım, Eskişehirspor Tesislerine gelerek burada da kulüp hakkında bilgiler aldı. Başbakan Binali Yıldırım, kentteki programlarının sona ermesiyle Eskişehirspor Tesislerine inen helikopterle Eskişehir'den ayrıldı.


Öte yandan, Başbakan Binali Yıldırım'ın Eskişehirspor ziyaretine sadece Anadolu Ajansı (AA) muhabirleri alınırken diğer basın mensuplarının girişine izin verilmedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.