Duyarlı yüreklere teşekkür edildi

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü, Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezinde düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Duyarlı yüreklere teşekkür edildi

04 Ekim 2017 16:15


Gerçekleştirilen programa Eskişehir’de faaliyet gösteren 25 okuldan yaklaşık bin 500 ana sınıfı ve ilkokul öğrencisi ile velileri ve çok sayıda hayvan sever katıldı. Etkinlikte yılın hayvan severine ve en çok mama bağışında bulunarak sokak hayvanlarına katkıda bulunan öğrencilere ve vatandaşlara teşekkür belgeleri ile ödülleri takdim edildi.


Yılın hayvan severi ödülüne; Burak Akın, Ercüment Kocabaş, Binnur Günişler ve Ahmet Aracı’dan oluşan AKUT Eskişehir ekibi layık görüldü. Ekip, Eskişehir’de bir apartmanın sütunu içerisinde mahsur kalan bir kediyi ve otladığı alanda kuyuya düşen bir ineği uzun uğraşlar neticesinde kurtarmayı başarmıştı.


Törende daha sonra sokak hayvanlarına mama desteği veren 10 hayvan severe ve 7 okulun öğrencilerine teşekkür belgeleri takdim edildi.


Burada bir konuşma yapan Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Yusuf Selek, hayvan sevgisinin insan hayatındaki olumlu etkilerine dikkat çekti ve Tepebaşı Belediyesi’nin sokak hayvanlarına yönelik faaliyetleri hakkında bilgiler aktardı. 2010 yılından günümüze kadar kısırlaştırılan hayvan sayısının 11 bin 16’ya ulaştığını belirten Selek, “2010’dan bu yana 11 bin 16 hayvan kısırlaştırıldı, 8 bin 41 hayvan ise sahiplendirildi. Merkezimizde tedavi edilen hayvan sayısı 5 bin 280 olurken 247 okulda eğitim faaliyeti gerçekleştirildi. Bu eğitimlere katılarak hayvanlar hakkında bilgilendirdiğimiz öğrenci sayısı 18 bin 316 oldu. Ayrıca 42 bin 46 öğrenci ve 96 bin 141 birey de merkezimizi ziyaret etti. Türkiye’nin hiçbir yerinde bu rakamlara ulaşılamadı. Buradan bizleri her zaman destekleyen Başkanımız Ahmet Ataç’a teşekkürlerimizi sunuyorum” ifadelerini kullandı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ESKİŞEHİR HAVA DURUMU
32
°
C
Az Bulutlu
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  32°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  30°C
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  30°C
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  30°C
Reklamı Geç