İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Mircea Lucescu: "Hata yapacak bir duruma düşmememiz lazım"

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, İzlanda maçı öncesi yaptığı açıklamada, "Hata yapacak bir duruma düşmememiz lazım" dedi.

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, İzlanda maçı öncesi yaptığı açıklamada, "Hata yapacak bir duruma düşmememiz lazım" dedi.


2018 Dünya Kupası Grup Elemeleri maçında yarın Eskişehir'de İzlanda ile karşılaşacak olan Türkiye'de Teknik Direktör Mircea Lucescu düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.


Maça çok iyi hazırlandıklarını dile getiren Lucescu, "Herkes biliyor ki, her iki takım için de önemli bir maç. Ukrayna, Hırvatistan da bu grupta. 4 ekibin şansı devam ediyor. Kaybeden artık devam edemeyecek. Bu yüzden maça biz çok iyi hazırlandık. Sakinliği korumak çok önemli, cesaret ister ve aynı zamanda güven. İki ekip de üst seviyede futbol oynuyor. İzlanda uzun zamandır beraber oynuyorlar ve birbirlerini çok iyi tanıyan ekiple oynuyorlar. Organize ve disiplinli bir ekip. Vücutlarını ortaya koyan ve uzun toplarla oynayan, büyük hatalar yapan bir takım. Aynı zamanda Finlandiya ile zor bir maçımız var. Sadece orta sahada değil, iki kalenin de önünde de oynanacak bir oyun aslında. Hiçbir ikili mücadeleyi kaybetmememiz lazım. Buna karşı koyacak fizik gücümüz var. Bizim teknik oyuncularımız çok daha fazla. Hırvatistan'a karşı da bunu gösterdik, bunu tekrar yapacağımızı düşünüyorum. Sakin ve sabırlı olmak lazım. Aynı zamanda hata yapacak bir duruma düşmememiz lazım. Ekibime bu konuda büyük güvenim var. Kolay değil ama güvenim çok büyük. Tecrübeli oyunculardan kurulu bir ekibimiz var. Kariyerlerinde bu tip maçları çok oynamış oyunculardan kuruluyuz. Böyle maçları nasıl bitireceklerini çok iyi biliyorlar" diye konuştu."Sabri'ye güveniyorum, kalitesini gördüm"


Sabri Sarıoğlu'nun yarın ilk 11'de olmadığını fakat Finlandiya ile de bir maçın yapılacağını söyleyen Lucescu, ekibe girmenin hiçbir oyuncu için kolay olmadığını belirtti. Sabri Sarıoğlu'nun yaşının pek de önemli olmadığını savunan Lucescu, "Ekibe hangi oyuncu girerse girsin, bu çok kolay değil. Ukrayna'ya karşı oyuncularımı gördünüz, 2 gün sonra başka bir maç oynadık. Ukrayna ve diğer maç arasındaki fark çok fazlaydı. Bu yüzden yarın ilk 11'de oynamayacak ama biliyorsunuz Finlandiya ile maçımız da var. O seviyede, o bölgede başka bir oyuncu alternatifim de yok. Şampiyonadaki bütün maçlarını takip ettim. Şimdilik arkada ve defansta oynayan en iyi oyuncuların başında geliyor. Burada olmayı hak etti. Yaşı önemli değil. Ona güveniyorum, kalitesini gördüm, burada olmayı hak etti. Göztepe'ye de çok büyük katkıları oldu. Hep beraber göreceğiz" diye konuştu."Ben bu cezayı hak etmediğimi düşünüyorum"


İzlanda maçında yedek kulübesinden uzak kalacak olan Lucescu, kararı değerlendirdi. Karara saygı duyduğunu fakat cezayı hak etmediğini söyleyen Rumen teknik adam, "Saygı duymak zorundayım karara. Açıkçası bu konuyla ilgili çağrılıp dinlenilmek isterdim. Benim ağzımdan duymalarını isterdim. Avrupa futbolundan 50 yıldan fazla bir süredir görev alan birisi olarak, bunu hak etmediğimi düşünüyorum. Hiç kesintisiz olarak 50 yıl. Benim ekibime karşı, mağlubiyetimize mal olan bir hakeme hak verilmesi. Herkes biliyor ki, ben şimdi cezalandırıldım. Ama kimse hakemin cezalandırılıp cezalandırılmadığını bilmiyor. Ben bu cezayı hak etmediğimi düşünüyorum. Karar bu, ne yapmamız gerekiyorsa onu yapacağız" şeklinde konuştu."Maçı bir çok kere kafamda oynadım"


Maçı kafasında bir çok kez oynadığını ifade eden Lucescu, sözlerini şu şekilde sonlandırdı:


"Bugünden yarına bir şey değiştiremezsin. Oyun organizasyonunu değiştirebilirsin. Rakibi analiz ederek bireysel becerileri görürsün. Benim tek düşüncem rakibin istediği gibi değil, bizim istediğimiz gibi oynamak. Kombinasyonları istediğimiz gibi yapalım. Fizik gücümüzü istediğimiz gibi kullanalım. Dar alanları istediğimiz gibi kullanalım. Boş alan bırakmayalım. Ama bakıcağız. Tabi ki, maçı bir çok kere kafamda oynadım. Yarın İzlandalılar'a karşı çok daha iyi olduğumuzu ispat edecek güçteyiz, onu da yarın göstermek istiyoruz."

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.