Büyükşehir “Oğuzeli okuyor kampanyası”na destek verdi

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Oğuzeli Kaymakamlığı öncülüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinasyonunda yürütülen “Oğuzeli Okuyor Kampanyası”na destek verdi.

Büyükşehir “Oğuzeli okuyor kampanyası”na destek verdi

06 Ekim 2017 10:59

Şahin, öğrencilerle birlikte kitap okudu.


“Oğuzeli Okuyor Kampanyası” kapsamında Yatılı İlköğretim Okulu’nda okuma etkinliği düzenlendi. Etkinliğe, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Oğuzeli Kaymakamı Rızvan Eroğlu ve Oğuzeli İlçe Millî Eğitim Müdürü Burhan Yüksel katıldı, öğrencilerle birlikte 30 dakika kitap okudu.


"Yetişmiş insan gücüne ihtiyacımız var"


Başkan Şahin, Oğuzeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Oğuzeli Okuyor Kampanyası”na ayrı bir parantez açılması gerektiğini kaydederek, “2015-2016 eğitim-öğretim yılında başlatılan kampanyaylabugüne kadar 10 bin ev ziyaret edilmiş, bu çok önemli rakam. Okumayı toplumun tüm ferdine sevdirmeyi amaç edinen kampanya çerçevesinde yürütülen çalışmalarda, öğretmenler, öğrenciler ve aileler hep birlikte yarım saat kitap okuyor, bu ne kadar güzel bir çalışma emeği geçen herkesi kutluyorum. Çocuklarımızı, yönlendirmek önemli, bunun üzerine başarıyı hedeflemek, başarıyı sürdürebilir kılmak daha da önemli” dedi.


"İlim Çin’de de olsa gidin alın"


Öğrencilere nasihatlerde bulunmayı ihmal etmeyen Şahin, “Çoklu düşünüp iyi okumanız lazım. Matematikle Türkçe ikiz kardeş gibidir. İyi okuyanlar, iyi analitik düşünceye sahip oluyor,sorunu iyi bir biçimde tespit ediyor,çözümü doğru buluyor. Zihnimizin iyi gelişmesi için kitap okumak önemlidir. Bir düğmeyle tüm Dünya’ya ulaştığımız teknolojik fırsatlar, bazen dezavantaj olarak bizlere geri dönebiliyor. İki görselle, bir filmle, bir müzikle algı oluşturulabiliniyor, çok sığ bir Dünya’ya doğru gidiyoruz. Bunun için sizin zihninizin, beyninizin iyi gelişmesi gerekiyor. Okuduğunuz kitabın verdiği mesajları doğru anlamak çok önemli. Güzel insani duyguları uyandıracak, hayatın özünü anlatacak kitaplar okuyun, okuma kabiliyetinizi artırın. İlim, Çin’de de olsa gidin alın. İlim Dünya’nın neresinde olursa olsun gidin” diye konuştu.


Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal içerikli projelere her zaman destek verdiklerini anımsatan Şsahin, okul öncesi ve ilkokul öğrencilerini içeren çalışmaları önemsediklerini söyledi. Okuma etkinliğinin ardından başkan Fatma Şahin, öğrencilere hediye verdi.


Yeni hedef 7 bin aile


Oğuzeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında başlattığı “Oğuzeli Okuyor Kampanyası”na yönelik çalışmalarda bugüne kadar 10 bin ev ziyaret edildi. Aile öğrenci, öğretmen bağını güçlendirmeyi ve okumayı toplumun tüm ferdine sevdirmeyi temel amaç edinen kampanyada öğretmenler, öğrencilerin ailelerini ev ziyaret ederek, beraber yarım saat kitap okuyor. Kampanyayla bu yıl, 7 bin hanenin ziyaret edilmesi hedefleniyor.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

GAZİANTEP HAVA DURUMU
13
°
C
Hafis Sağnak Yağışlı
 • Salı
  Hafis Sağnak Yağışlı
  13°C
 • Çarşamba
  Sağnak Yağışlı
  13°C
 • Perşembe
  Hafis Sağnak Yağışlı
  13°C
 • Cuma
  Parçalı Bulutlu
  14°C
Reklamı Geç