Gaziantep’te 25 bin kişiye aşure ikram edilecek

Gaziantep’te Muharrem Ayı nedeniyle 3 gün sürecek etkinlik kapsamında 26 noktaya kurulacak çadırlardan 25 bin kişiye aşuru dağıtımı yapılacak.

Gaziantep’te 25 bin kişiye aşure ikram edilecek

05 Ekim 2017 15:17


Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla aşure dağıtımına başlanıyor. 3 gün boyunca sürecek aşure etkinliği kapsamında 26 noktaya kurulacak çadırda, 25 bin kişiye aşure dağıtılması hedefleniyor. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından organize edilen etkinlikle 3 gün içerisinde 25 bin kişiye ulaşılması bekleniyor. Aşurenin Muharrem Ayının onuncu günü pişirilerek vatandaşlara ikram edildiğini hatırlatan yetkililer, “Aşure, bereketin, paylaşmanın ve kardeşliğin sembolüdür. Temennimiz odur ki; yeni Kerbelâ’lar yaşanmasın, Hüseyinler katledilmesin, anneler dul, çocuklar yetim kalmasın, yaşananlardan ders alınsın ve yeryüzündeki tüm savaşlar dursun. Nasıl ki, aşure; acısı, tatlısı ve ekşisiyle ortak bir tat oluşturuyorsa bizler de Lazıyla, Çerkeziyle, Kürdüyle, Türküyle ortak bir millet olarak aynı devlette yaşamasını bilelim” dedi.


7 bin kişiye dağıtıldı


Bazı noktalarda aşırı dağıtımına başlanırken, Büyükşehir Belediyesi, Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi, 25 Aralık Devlet Hastanesi, Şehitkamil Devlet Hastanesi, Çocuk Hastanesi ve Kadın Doğum Hastanesi, Narlıtepe Ensar Toplum Merkezi, Hacıbaba Aşevi ve Perilikaya Aşevi’nde yapılan ikramlarda 7 bin kişiye ulaşıldı. Gaziantep Üniversitesi önü, SANKOPARK önü, Düztepe Yaşam Hastanesi Karşısı, Şehitler Anıtı Yanı, Kırsal Terminal, Gaziler Caddesi, Büyükşehir Belediyesi Şehit Hüseyin Hümüş İmam Hatip Lisesi, Ulu Camii, Cumhuriyet Okcular Camii, Karşıyaka Merkez Camii, Nuri Mehmet Paşa Camii, Ali Topçuoğlu Camii ve Protokol Camii’de oluşturulacak çadırda, aşure dağıtım etkinliği devam edecek.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

GAZİANTEP HAVA DURUMU
13
°
C
Hafis Sağnak Yağışlı
 • Salı
  Hafis Sağnak Yağışlı
  13°C
 • Çarşamba
  Sağnak Yağışlı
  13°C
 • Perşembe
  Hafis Sağnak Yağışlı
  13°C
 • Cuma
  Parçalı Bulutlu
  14°C
Reklamı Geç