Gaziantep’te şehit yakını gazi, dul ve yetimlerin sorunları konuşuldu

Türkiye Harp Malulleri Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Gaziantep Şubesi üyeleri, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na yaptığı ziyarette, sorunlarını anlattı.

Gaziantep’te şehit yakını gazi, dul ve yetimlerin sorunları konuşuldu

04 Ekim 2017 14:26


Şehit Aileleri Derneği’nden ayrılan üyeler, Türkiye Harp Malulleri Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Gaziantep Şubesi Başkanı Terörle Mücadele Gazisi Mehmet İnce ve beraberindekilerle birlikte Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nun konuğu oldu. Ziyarette, şehit yakını, gazi, dul ile yetimlerin sorunları konuşuldu ve çözüm yolları istişare edildi. Ziyarette konuşan Fadıloğlu, her zaman ve her koşulda şehit yakını, gazi, dul ile yetimlerin yanlarında olduklarını söyledi. Ziyarette konuşan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, güç birliğinin önemine işaret etti. Fadıloğlu, “Gaziantep yine farkını ortaya koydu. Yıllardır Gaziantep’teki şehit ailelerimizin ve gazilerimizin derneklerinin tek çatı altında birleşmesi noktasında daha önceden dernek başkanlarımızla defalarca konuştuk. Bugün ziyadesiyle mutluyum. Şehit Aileleri Derneği’nden bazı arkadaşlarımız, Türkiye Harp Malulleri Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Gaziantep Şubesi çatısı altında bir araya geldi. Gönüllülük esasına dayalı bu uygulama bizim için çok önemliydi. Sivil toplum kuruluşlarının gelişmesi noktasında hem devletimiz hem de hükümetimiz çok büyük imkanlar tanıdı. Ancak Gaziantep gibi 2 milyon nüfuslu bir şehirde aynı konularda hizmet veren derneklerin sayısının artması hizmet kalitesini düşürmekteydi. Biz bu durumu başkanlarımız ile paylaştığımızda buna kim bir an önce adım atarsa daha hızlı yol alacak ve burada daha faydalı işler yapılacak diye daha önce görüşmüştük. İnşallah bu tarz birleşmeler devam eder. Bu tür derneklerde amaç, başkanlık veya yönetim kurulu üyesi olmak değil. Bir çatı altında bütün arkadaşlarımızın sorunlarına çözüm üretebilmek ki mevcut AK Parti hükümetlerinde bu konuda yapılan değişiklikler devrim niteliğindedir. Hayatın devam ettiği noktada oluşabilecek aksaklıkları çözmek adına da güç birliği yapılması en güzelidir. Bu birleşimde emeği olan tüm dernek üyelerine yürekten teşekkür ediyorum. Birlikten kuvvet doğar, ayrılıkta azap, birlikte rahmet var” ifadelerini kullandı.


“Başkanımızdan her zaman memnunuz“


Ziyarete ilişkin açıklamada bulunan Türkiye Harp Malulleri Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Gaziantep Şubesi Başkanı Terörle Mücadele Gazisi Mehmet İnce, “Yeni bir oluşumumuz var. Yeni katılımlarımızla birlikte ilk ziyaretimizi Şehitkamil Belediye Başkanı Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na yapmak istedik. Başkanımız, derneğimizin onursal üyesidir. Başkanımızın, derneğimizin kurulmasında çok büyük katkıları oldu. Dernek yönetimi ve üyeleri olarak Başkanımızdan her zaman memnunuz. Çalışmalarından dolayı kendisine çok teşekkür ederiz” dedi.


Ziyarete bulunan şehit babası Cabbar Cücük, “Biz şehit aileleri olarak bir gurubumuz, Türkiye Harp Malulleri Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Gaziantep Şubesi’ne katılmaya karar verdik. Birleşimimizden sonra ilk ziyaretimizi de Şehitkamil Belediye Başkanı Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na yaptık. Başkanımızdan çok memnunuz” diye konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

GAZİANTEP HAVA DURUMU
36
°
C
Sıcak
 • Cuma
  Sıcak
  36°C
 • Cumartesi
  Sıcak
  36°C
 • Pazar
  Sıcak
  36°C
 • Pazartesi
  Sıcak
  35°C
Reklamı Geç