GKV’liler Avrupa Gençlik Parlamentosu 19. Ulusal seçim Konferansında

Bu yıl 19.su düzenlenen Avrupa Gençlik Parlamentosu Ulusal Seçim Konferansı’na GKV Özel Liselerinin altı öğrencisinden oluşan okul delegasyonu da…

GKV’liler Avrupa Gençlik Parlamentosu 19. Ulusal seçim Konferansında

02 Aralık 2016 10:04

Bu yıl 19.su düzenlenen Avrupa Gençlik Parlamentosu Ulusal Seçim Konferansı’na GKV Özel Liselerinin altı öğrencisinden oluşan okul delegasyonu da katıldı.
GKV Özel Liseleri Müdürü İsmet Tiryaki, özel bir kolejin ev sahipliğinde 19.su düzenlenen Avrupa Gençlik Parlamentosu Ulusal Seçim Konferansı’na GKV Özel Liselerinden altı öğrencinin katıldığını söyledi. Tiryaki, "Avrupa Gençlik Parlamentosu Ulusal Seçim Konferansı öncesi EYP Türkiye yetkilileri tarafından yapılan ön elemeyi, yazdıkları İngilizce kompozisyonlarla ve grup yazıları ile geçmeyi başaran öğrencilerimiz, okulumuza konferansa katılan 22 liseden biri olma gururunu yaşattılar. Gaziantep Kolej Vakfı Cemil Alevli Koleji C10-11. sınıfı öğrencilerimizden Alara Özaslan, Berkay Yılmaz, Ahmet Göktekin ve F11A Oya Suran, F10A Emre Abdülkadiroglu, Ufuk Canözer olmak üzere 6 öğrencimiz bireysel ve grup tartışma yazılarının jüri değerlendirilmesi ile birçok okulu eleyerek konferansa delege olarak katılma hakkı kazandılar. Dört gün süren Avrupa Gençlik Parlamentosu 19. Ulusal Seçim Konferansı boyunca Türkiye’nin önde gelen liselerinin altışar öğrenciden oluşan delegasyon gruplarına Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelen yönetici ve eğitmenler rehberlik etti. ’İnsan Hakları, Kültür, Adalet Sistemi, Ekonomi, Kadın Hakları, Enerji’ gibi konular ele alınarak komiteler tarafından çözüm önerileri oluşturulan platformda gerçekleşen Avrupa Gençlik Parlamentosu Ulusal Seçim resmi jüri ekibi, genel meclis boyunca öğrencilerin performanslarını gözlemlemiş ve puanlanmıştır. Her bir komite sunduğu karar taslağını soru-cevap düzenine uygun savunmuş, çözüm önerilerinin geçerliliğini tartışmıştır. Akademik dilin İngilizce olduğu konferansta, karşılıklı paylaşımın yanında, katılımcıların yeni konular hakkında fikir sahibi olmaları sağlanmıştır, ayrıca ilgi duydukları konular hakkında daha fazla araştırma yapıp öğrenmeleri de teşvik edilmiştir" dedi.
Tiryaki, öğrencileri kutlayarak, "GKV Özel Liseleri EYP Kulübü öğrencilerimizi gösterdikleri bu üstün performans ve kazandıkları bu başarıdan dolayı kutluyoruz. Bu başarının tesadüf olmadığını, sistemli çalışan ve öğrenen profilinde öğrenciler yetiştirmeyi hedefleyen GKV Özel Okullarının sahip olduğu misyon ve vizyonun sonucu olduğunu da belirtmek isteriz. Yönetici olarak katılacakları uluslararası konferans ve forumların öğrencilerimizin akademik gelişimlerinin yanı sıra, bireysel gelişimlerine önemli bir katkı sağlayacağına yürekten inanıyor ve bir kez daha öğrencilerimizi kutluyoruz” diye konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

GAZİANTEP HAVA DURUMU
17
°
C
Az Bulutlu
 • Perşembe
  Az Bulutlu
  17°C
 • Cuma
  Az Bulutlu
  20°C
 • Cumartesi
  Az Bulutlu
  20°C
 • Pazar
  Az Bulutlu
  21°C
GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
 • 24 CEMÂZİL-ÂHIR 1438
 • 23 Mart 2017
 • Perşembe
 • İmsak :04:47
 • Güneş :06:22
 • Öğle :12:48
 • İkindi :16:16
 • Akşam :18:52
 • Yatsı :20:18
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Kadın.com
Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.