Mehmet Tahmazoğlu, Camiler Haftasını kutladı

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu Camiler ve Din Görevlileri haftasını kutlayarak, "Cami yapmak, imanın ve dindarlığın göstergesidir” dedi.

Mehmet Tahmazoğlu, Camiler Haftasını kutladı

03 Ekim 2017 17:43


Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, göreve geldiği günden bu yana cami yapımına ve düzenli olarak camilerde iç ve dış mekan temizliği yapılmasına özen gösteriyor. Ayrıca vatandaşın hizmetine sunduğu sosyal tesislerde, Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı hocaların gözetiminde verilen dini eğitimlerle 7’den 70’e herkesin dini bilgileri daha iyi ve doğru bir biçimde öğrenmesini sağlıyor.


“Camiler İslam’ın sembolüdür“


Tahmazoğlu, Camiler ve Din Görevlileri haftası ile ilgili yaptığı açıklamada camilerin önemine değinerek, “İslam’ın ilk günlerinden itibaren Müslümanlar cami yapımına önem vermişler ve yaptıkları hayrın ebedi olması için yarışmışlardır. Cami yapmak, imanın ve dindarlığın göstergesidir. Göreve geldiğimiz günden bu yana Şahinbey İlçemizde birçok caminin yapımını tamamlayarak vatandaşımızın hizmetine sunduk. Daha önce cami yapılacak alan bulunamazken, imar planlamalarında yaptığımız hassas çalışmalar ile cami yapımları için alan açıyoruz. Camileri yaşatmanın en iyi yolu, bu mübarek mekanları cemaatsiz bırakmamak, çevresini bir kültür merkezi haline getirmektir. Bu maksatla, beş vakit namazın camilerde kılınmasını teşvik eden Peygamberimiz (S.A.V.), ’Cemaatle kılınan namazın, tek başına kılınan namazdan yirmi yedi derece daha faziletli’ olduğunu bildirmiştir” dedi.


Şahinbey bölgesinde bulunan tüm camilerin temizliğini Şahinbey Belediyesi tarafından yapıldığını hatırlatan Tahmazoğlu, “Türkiye’nin en büyük ilçelerinden birisi olan Şahinbey ilçesindeki tüm camilerin temizliğini Şahinbey Belediyesi temizlik ekiplerimiz yapıyor. Şahinbey Belediyesi bu güne kadar vatandaşlara hizmet amacıyla birçok cami inşa etmiş birçok camiye yardımlarda bulunmuştur. Camiler toplumun kutsal mekanlarıdır. Buraların tadilatı, yapımı ve temiz tutulması önemlidir. Bu anlamda vatandaşların ibadet ettiği kutsal mekanların temizliğini yaparak onlara yakışır hale getirmek için çalışıyoruz. Halı, iç ve dış temizliği yapılan camilerimizin sağlıklı, rutubet olmadan ve içeriye nefis kokular yayan bir sistemle temizleme çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

GAZİANTEP HAVA DURUMU
35
°
C
Sıcak
 • Pazartesi
  Sıcak
  35°C
 • Salı
  Sıcak
  37°C
 • Çarşamba
  Sıcak
  37°C
 • Perşembe
  Sıcak
  36°C
Reklamı Geç