MHP kaçırılan askerlerin ailelerine sabır çağrısı yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, TSK’nın Fırat Kalkanı Operasyonu’nda kaçırılan 2 rütbeli askerin ailelerine…

MHP kaçırılan askerlerin ailelerine sabır çağrısı yaptı

01 Aralık 2016 14:44

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, TSK’nın Fırat Kalkanı Operasyonu’nda kaçırılan 2 rütbeli askerin ailelerine çağrı yaparak, sabır telkininde bulundu.
MHP Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Ulusal ve yerel medya temsilcileri ile sohbet eden Başkan Taşdoğan, gazetecilerin bölge ve ülke gündemiyle ilgili sorularına cevap verdi.
Türkiye’nin ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bölgenin huzuru ve ülkenin bekası için Suriye’de olduğunu hatırlatan Taşdoğan, "TSK Fırat Kalkanı Operasyonu çerçevesinde 2 astsubayımız ile irtibatın kesildiğini bilgisini kamuoyu ile paylaşmıştır. Bu durum bizi derinden üzmüştür. TSK mensuplarına böyle bir kalkışma yapanlar, cezasını en ağır şekilde çekecektir. TSK güçlüdür. Barış ve huzur için Suriye’dedir. Bölgede ülkemizin bekası için bulunmaktadır. TSK, mensuplarına yapılan bu operasyonun karşılığını fazlasıyla verecek güçte, cesarette, bilgi ve beceridedir. Gereğini yapacaktır. Milletimize ve askerlerimizin ailelerine biraz sabırlı olmasını telkin ediyoruz" dedi.

FETÖ operasyonları
Taşdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ operasyonları ile ilgili soru üzerine, beklentilerin FETÖ’nün yönetim kadrosunun deşifre edilmesi olduğunu ifade etti. FETÖ’nün siyasi ayağına yönelik de operasyonlar yapılması gerektiğini vurgulayan Taşdoğan, "Biz sadece memurlarla ilgili değil, bu Yurtta Sulh Konseyinde kimler olduğu, bunlar kalkışmada başarılı olsaydı şimdi Dışişleri, İçişleri, Milli Eğitim Bakanı, Sağlık Bakanı kim olacaktı, ellerindeki kadroda kimler vardı, hükumet bunu çözmüş mü, çözmüşse, bunlara yönelik operasyon yapılacak mı, bunun beklentisi içerisindeyiz. Siyasetçilere yönelik operasyon yapılmazsa, ne kadar başarılı olunursa olunsun kamu vicdanında doğru bir iş yapılmış algısı oluşturmayacaktır" şeklinde konuştu.

Şamil Tayyar’a tepki
Fırat Kalkanı Operasyonu’nun yeniden gözden geçirilmesi yönünde açıklamalar yapan AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’a tepki gösteren Taşdoğan, "Fırat Kalkanı Operasyonu’nun yeniden gözden geçirilmesi gibi bir açıklama akıllara ziyan verici bir şeydir. Yeniden gözden geçirilsin derken ne yapalım, geri mi çekilelim? Biz oraya ülkemizin bekası için gittik. Ağızlarından çıkanları kulakları duysun. Türkiye Cumhuriyeti ve TSK bölgede barış istikrar ve huzur için ülkemizin bekası için oradadır. Tekrar değerlendirilmelidir şeklindeki söylemden geri çekilmeyi kastediyorlarsa, lütfen kendilerini tekrar değerlendirsinler" diye konuştu.
Taşdoğan, CHP’nin şehit ayrımı konusundaki eleştirilerinin hatırlatılması üzerine ise şehitlerin mertebelerine siyasi parti ya da iktidarların karar veremeyeceğini vurguladı.
Taşdoğan, insanların cebindeki dolarla yükselişin engellenemeyeceğini belirterek, bölgedeki iş adamlarına ve alışveriş merkezi sahiplerine seslendi. Alışveriş merkezi sahiplerine yaptığı çağrıda kira sözleşmelerinin dolar yerine Türk Lirası ile yapılmasını isteyen Taşdoğan, beklenen ekonomik krizden etkilenmemek için bölge siyasetçi ve bürokratlarının ciddi bir çalışma yürüttüğünü de sözlerine ekledi
Taşdoğan, program sonunda gazeteciler ile birlikte günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

GAZİANTEP HAVA DURUMU
17
°
C
Az Bulutlu
 • Perşembe
  Az Bulutlu
  17°C
 • Cuma
  Az Bulutlu
  20°C
 • Cumartesi
  Az Bulutlu
  20°C
 • Pazar
  Az Bulutlu
  21°C
GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
 • 24 CEMÂZİL-ÂHIR 1438
 • 23 Mart 2017
 • Perşembe
 • İmsak :04:47
 • Güneş :06:22
 • Öğle :12:48
 • İkindi :16:16
 • Akşam :18:52
 • Yatsı :20:18
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Kadın.com
Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.