Rektör Yılmaz, en başarılı öğrencilerle eğitim analizi

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, bölümlerinde başarılı olarak Yüksek Takdir olmayı hak kazanan öğrencilerle bir araya…

Rektör Yılmaz, en başarılı öğrencilerle eğitim analizi

29 Kasım 2016 17:20

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, bölümlerinde başarılı olarak Yüksek Takdir olmayı hak kazanan öğrencilerle bir araya gelerek, üniversitenin zayıf,güçlü yönleri ile fırsat ve tehditler konularını analiz etti.
HKÜ Yeni Amfi 2’de Yüksek Takdir Öğrencileri ile buluşan Rektör Yılmaz, programa katılan her öğrenciye ayrı ayrı söz vererek, üniversitenin swot analizini çıkardı. Öğrencilerin görüş ve önerilerini dinleyen Rektör Yılmaz, tüm bölümlerdeki öğrenci,akademisyen ve idari personel ile 3 yıldır toplantılar düzenleyerek, mevcut durum analizi yaptıklarını kaydetti.
“Her kurumun ve her insanın bir vizyonu olmalı”
Rektör Yılmaz, analizlerle yol haritasının da hazırlandığını belirterek, öğrenci görüşlerinin önemine de vurgu yaptı. Yılmaz, “Hepinizi tebrik ediyorum. Başarılı öğrencilersiniz, ancak akademik başarı her zaman yeterli değil. Üniversitede ki performansınız mesleğinizi yaparken başarıya dönüşüyor. Bu yüzden stratejik planınızı yaparak vizyonunuzu belirleyin. Bir kurumun, bir üniversitenin stratejik planını yapmak istiyorsanız mevcut durumu analiz etmeniz gerekir. Her kurumun ve her insanın bir vizyonu ve stratejik planlaması olmalıdır. Bu nedenle üniversiteyi yönetirken öğrencilerimizin bizi yönlendirmesi, değerlendirmesi çok önemlidir. Bu bilgiler doğrultusunda bir şeyler yapmaya çalışıyoruz” dedi.
“Geldiğimiz nokta, sizin başarınızı ve kariyerinizi etkileyecek”
Öğrencilerin üniversite hakkında güçlü ve zayıf buldukları yönler, fırsatlar ve tehditler ile ilgili değerlendirmelerinin ardından konuşan Yılmaz, “Bize her zaman ulaşabilirsiniz. Söylediklerinizi dikkate alıp süreç içerisinde gerçekleştirmeye çalışacağız. Mezun olup gittikten sonra Hasan Kalyoncu Üniversitesinin geldiği nokta sizin başarınızı ve kariyerinizi etkileyecek. O yüzden bu süreç içerisinde olun. Daha iyiye gitmemiz için siz de elinizden geleni yapın. Bizim bazen görme şansımız olmayabilir; bu yüzden bizi sürekli bilgilendirin” dedi.
Alınan bilgileri kullanacaklarını ve yönetim raporlarında bu görüşlerden faydalanacaklarını ifade eden Rektör Yılmaz, “Başarılarınızın devamını diliyorum, iyi ki varsınız” diyerek toplantıya katılan öğrencilere teşekkür etti.
(MSF-SD-Y)
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

GAZİANTEP HAVA DURUMU
32
°
C
Çok Bulutlu
 • Çarşamba
  Çok Bulutlu
  32°C
 • Perşembe
  Çok Bulutlu
  31°C
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  31°C
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  32°C
Reklamı Geç