Rektör Yılmaz, en başarılı öğrencilerle eğitim analizi

Rektör Yılmaz, en başarılı öğrencilerle eğitim analizi

29 Kasım 2016 17:20

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, bölümlerinde başarılı olarak Yüksek Takdir olmayı hak kazanan öğrencilerle bir araya gelerek, üniversitenin zayıf,güçlü yönleri ile fırsat ve tehditler konularını analiz etti.
HKÜ Yeni Amfi 2’de Yüksek Takdir Öğrencileri ile buluşan Rektör Yılmaz, programa katılan her öğrenciye ayrı ayrı söz vererek, üniversitenin swot analizini çıkardı. Öğrencilerin görüş ve önerilerini dinleyen Rektör Yılmaz, tüm bölümlerdeki öğrenci,akademisyen ve idari personel ile 3 yıldır toplantılar düzenleyerek, mevcut durum analizi yaptıklarını kaydetti.
“Her kurumun ve her insanın bir vizyonu olmalı”
Rektör Yılmaz, analizlerle yol haritasının da hazırlandığını belirterek, öğrenci görüşlerinin önemine de vurgu yaptı. Yılmaz, “Hepinizi tebrik ediyorum. Başarılı öğrencilersiniz, ancak akademik başarı her zaman yeterli değil. Üniversitede ki performansınız mesleğinizi yaparken başarıya dönüşüyor. Bu yüzden stratejik planınızı yaparak vizyonunuzu belirleyin. Bir kurumun, bir üniversitenin stratejik planını yapmak istiyorsanız mevcut durumu analiz etmeniz gerekir. Her kurumun ve her insanın bir vizyonu ve stratejik planlaması olmalıdır. Bu nedenle üniversiteyi yönetirken öğrencilerimizin bizi yönlendirmesi, değerlendirmesi çok önemlidir. Bu bilgiler doğrultusunda bir şeyler yapmaya çalışıyoruz” dedi.
“Geldiğimiz nokta, sizin başarınızı ve kariyerinizi etkileyecek”
Öğrencilerin üniversite hakkında güçlü ve zayıf buldukları yönler, fırsatlar ve tehditler ile ilgili değerlendirmelerinin ardından konuşan Yılmaz, “Bize her zaman ulaşabilirsiniz. Söylediklerinizi dikkate alıp süreç içerisinde gerçekleştirmeye çalışacağız. Mezun olup gittikten sonra Hasan Kalyoncu Üniversitesinin geldiği nokta sizin başarınızı ve kariyerinizi etkileyecek. O yüzden bu süreç içerisinde olun. Daha iyiye gitmemiz için siz de elinizden geleni yapın. Bizim bazen görme şansımız olmayabilir; bu yüzden bizi sürekli bilgilendirin” dedi.
Alınan bilgileri kullanacaklarını ve yönetim raporlarında bu görüşlerden faydalanacaklarını ifade eden Rektör Yılmaz, “Başarılarınızın devamını diliyorum, iyi ki varsınız” diyerek toplantıya katılan öğrencilere teşekkür etti.
(MSF-SD-Y)YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

GAZİANTEP HAVA DURUMU
15
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  15°C
 • Pazartesi
  Sağnak Yağışlı
  8°C
 • Salı
  Yağmurlu
  8°C
 • Çarşamba
  Yağmurlu
  6°C
Paykasa
Paykasa satın alma ve paykasa bozdurma işlemleri için en uygun paykasa fiyatlar
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.

Elektronik Sigara Modelleri
İndirimli Elektronik Sigara
www.elektroniksigara.ist

Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
Gatete Tirajları
Günlük ve gerçek
Gazete Tirajlarına
ulaşmanın yolu!
www.gazetetirajlari.com
Reklamı Geç