Tüp mide tedavisi ile yüzde 60-80 oranında zayıflama

Obazite tedavisi gören hastaların tüm mide ameliyatı ile 2 yıl içerisinde yüzde 60-80 oranında zayıflama imkanı buluyor.NCR International Hospital…

Tüp mide tedavisi ile yüzde 60-80 oranında zayıflama

02 Aralık 2016 11:03

Obazite tedavisi gören hastaların tüm mide ameliyatı ile 2 yıl içerisinde yüzde 60-80 oranında zayıflama imkanı buluyor.
NCR International Hospital Genel Cerrahi Uzmanlarından Yrd. Doç. Dr. M. Kasım Arık, mide küçültme ameliyatı ile obeziteye bağlı sorunların ortadan kaldırılmasının mümkün olduğunu söyledi. Arık, uygun hastalarda mide küçültme yerine ‘malabsorsiyon’ denilen işlemi uygulayarak midenin emilim kapasitesini azalttıklarını dile getirdi.
Genel Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Kasım Arık, cerrahi yönteme başvurmadan önce hastaların diyetisyen kontrolünde beslenme ve egzersiz programlarına uyarak zayıflamaya çalışması gerektiğini vurgularken, hastanın tüm çabasına rağmen vücut kitle endeksi 35’in altına düşmezse, uzman doktor kararı doğrultusunda cerrahi müdahalenin yapılabileceğini anlattı.

2 yılda yüzde 60-80 oranında zayıflama
Yrd. Doç. Dr. Arık, obozite hastaları için tüp mide olarak bilinen Sleeve Gastrektomi yönteminin ise yemek borusu ile on iki parmak barsağı arasında midenin 1,5 santimetre çapında tüp şeklinde kalacak şekilde çıkarılması şeklinde uygulandığını ifade etti. Yöntemin kısa sürede faz kiloların atılmasında etkili olduğunu belirten Arık, "2 yıllık süre içerisinde fazla kilonun yaklaşık yüzde 60 ile yüzde 80’inin verilmesi sağlanır. Eşlik eden hastalıklardan yüzde 80 ile 90 olasılıkla kurtulmanızı sağlar" dedi.
Arık, diğer obozite yöntemleri hakkında da bilgi vererek, "Mini Gastrik Bypass, kısa süre içerisinde gerçekleştirilen, taburcu olma süresini kısaltan bir ameliyattır. Operasyondan sonra planlanan kilo kaybı yaşanır. Ayrıca metabolik hastalıklardan olan tip 2 diyabet (şeker hastalığı), kolesterol yüksekliği ve yüksek tansiyon gibi rahatsızlıklar yaşayan kişiler için de uygulanabilen bir gastrik bypass ameliyatıdır. Mide Balonu uygulaması ise endoskopi aletiyle ağızdan mideye içi boş bir balon yerleştirilir. Ardından balon şişirilir ve hastanın midesinde bir dolgunluk oluşturulup, tokluk hissi sağlanır. Mide balonu, diğer üç yöntemden farklı olarak, ameliyatsız bir yöntem olarak tanımlanmaktadır. Ancak balonun 1 yıl içinde çıkartılması gerekir bu nedenle sonuçları kalıcı değildir" diye konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

GAZİANTEP HAVA DURUMU
18
°
C
Az Bulutlu
 • Cuma
  Az Bulutlu
  18°C
 • Cumartesi
  Az Bulutlu
  20°C
 • Pazar
  Az Bulutlu
  20°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  18°C
GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
 • 24 CEMÂZİL-ÂHIR 1438
 • 23 Mart 2017
 • Perşembe
 • İmsak :04:47
 • Güneş :06:22
 • Öğle :12:48
 • İkindi :16:16
 • Akşam :18:52
 • Yatsı :20:18
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Kadın.com
Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.