Gümüşhane’de amatör spor haftası sona erdi

Gümüşhane’de 9 Ekim’de başlayan ‘Amatör Spor Haftası’ etkinlikleri kapsamında kulüplere malzeme yardımı ve yarışmalarda dereceye giren sporculara ödülleri düzenlenen törenle verildi.

Gümüşhane’de amatör spor haftası sona erdi

13 Ekim 2017 17:32


Aydın Doğan Spor Salonunda düzenlenen etkinlikte ilk olarak hafta nedeniyle düzenlenen spor yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.


Programda daha sonra Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü, Spor Kuruluşları dairesi başkanlığınca ilde spor faaliyetlerine katılan amatör kulüplere gönderilen malzemelerin dağıtımı gerçekleştirildi.


Hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle son bulan programla ilgili bilgi veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsrafil Aslan, Gümüşhane’de aktif olarak 19 spor kulübü bulunduğunu, bunlardan futbol kulüplerine 20, diğer kulüplerimize 10’ar takım şort, forma, eşofman ve çanta desteği sağladıklarını söyledi.


Kulüp sayılarını artırarak daha çok kesimlere ulaşmaya çalışacaklarını kaydeden Aslan, “Amatör Spor haftasını 9 Ekim’de başlatmıştık. Bugün de malzeme dağıtımı ve ödül törenini gerçekleştirdik. Önümüzdeki günlerde de sporun enleri ödül törenini de yapıp hafta etkinliklerini tamamlamış olacağız. Bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.


Programa Vali Vekili ve Vali Yardımcısı Aytaç Akgül, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Erdem, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsrafil Aslan, kurum yöneticileri, spor il temsilcileri, antrenörler, kulüp başkanları ve sporcular katıldı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

GÜMÜŞHANE HAVA DURUMU
11
°
C
Yağmurlu
 • Pazar
  Yağmurlu
  11°C
 • Pazartesi
  Çok Bulutlu
  13°C
 • Salı
  Yağmurlu
  13°C
 • Çarşamba
  Çok Bulutlu
  13°C
Reklamı Geç