Gümüşhane’de kaya düşmesi

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesine bağlı Özkürtün beldesinde dün gece yarısı kaya düşmesi vakası meydana geldi.

Gümüşhane’de kaya düşmesi

15 Ağustos 2017 15:45

Düşmemesi için önüne duvar yapılan kaya kütlesinden kopan parçalar belediye binasının 4 odasına zarar verdi.


Edinilen bilgiye göre, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından Özkürtün Belediye Başkanlığı binasının arkasındaki devasa kaya kütlesinden kopmalar olmaması için duvar çalışması başlatıldı.


Çalışmaların devam ettiği sırada dün gece yarısı duvarın üzerindeki kısımdan kopan kaya parçaları Belediye hizmet binasının üzerine düştü. Olayda kaya parçaları hizmet binasındaki 4 odaya zarar verdi.


Olayın gece yaşanması olası can kaybını engellerken, Özkürtün Belediye Başkanı Aynur Zorlu Kaya, maddi hasarın meydana geldiği olayla ilgili “İl dışındaydım daha henüz ne olduğunu görmedim. Arkadaşlarımın ilettiği kadarıyla olaya hakimim. Personel odalarının duvarlarını yıkmış. İçerdeki çalışma alanımız tahrip oldu” ifadelerini kullandı.


Kaya parçalarının personel odalarına denk gelmesi nedeniyle olayın gece yarısı yaşanmasının büyük bir facianın önüne geçtiğini anlatan Başkan Kaya, “Allah’tan olay gece olmuş, gündüz olmamış. Personelimizin odalarına denk geldi olay. Her şeyde bir hayır vardır” dedi.


Olayı sabah iş yerine geldiklerin fark eden Belediye personelleri ise ilk yaptıkları tespitlerde 4 odanın hasar gördüğünü belirlerken, AFAD tarafından kayaların düşmemesi için yapılan duvarda çalışmalar temizlik çalışmalarının ardından devam ettirilecek.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

GÜMÜŞHANE HAVA DURUMU
27
°
C
Çok Bulutlu
 • Salı
  Çok Bulutlu
  27°C
 • Çarşamba
  Çok Bulutlu
  30°C
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  30°C
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  31°C
Reklamı Geç