Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Meclis

Seçim sonuçlarını görmek için tıklayın.

1. İhlas Koleji Redline Okçuluk Turnuvası gerçekleşti

1. İhlas Koleji Redline Okçuluk Turnuvası, İstanbul'dan 9 kulüp ve 96 sporcunun katılımıyla 9 Mart Pazar günü İhlas Koleji Bahçelievler Kampüsü Spor Salonu'nda gerçekleşti.

1. İhlas Koleji Redline Okçuluk Turnuvası gerçekleşti

09 Mart 2014 17:00

Sponsorluğunu Redline’ın yaptığı 1. İhlas Koleji Redline Okçuluk Turnuvası, İhlas Koleji'nin ev sahipliğinde gerçekleşti. Klasik ve Makaralı Yay olmak üzere iki kategorinin bulunduğu turnuvada, İstanbul genelinden 96 bayan ve erkek sporcu yarıştı. İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdürü Hami Koç’un da katılımıyla gerçekleşen turnuvada Dünya Gençler Okçuluk Şampiyonası'nda Türk Milli Takımı ile dünya ikinciliğine ulaşan İhlas Koleji öğrencisi Mete Gazoz, Klasik Yay Büyük Erkekler’de birincilik, Emre Başak ikincilik ve Muharrem Barış Ulutaş ise üçüncülük ödülünü almaya hak kazandı. Klasik Yay Bayanlar’da ise birinci Elif Arslan, ikinci Büşra Arslan ve üçüncü Yağmur Sevindik oldu. Makaralı Yay Bayanlar kategorisinde de birinci Dilara Sevindik, ikinci Selin Su Özön, üçüncü Evrim Sağlam olurken, Makaralı Yay Erkekler’de Ulaş Şentürk birinci, Serkan Erbil ikinci, Murat Balcı üçüncü oldu.

Takım sıralama sonuçlarında, Klasik Yay Büyük Erkekler’de birinci Okspor Kulubü, ikinci İstanbul Okçuluk Spor Kulübü, üçüncü Demka Spor Kulubü olurken, Klasik Yay Bayanlar’da ise Demka Spor Kulubü birinci, İstanbul Okçuluk Spor Kulübü ikinci ve Marmara Okçuluk Spor Kulubü üçüncü oldu. Makaralı Yay Erkekler’de İstanbul Okçuluk Spor Kulübü birincilik, Demka Spor Kulubü ikincilik, Okspor Kulubü üçüncülük ödülünü alırken, bayanlarda Demka Spor Kulubü birinci, Okçular Vafkı Spor Kulubü ikinci, İstanbul Okçuluk Spor Kulübü ise üçüncü oldu.

"Turnuva sayımız az"
Turnuvanın düzenlenmesine vesile olmaktan gurur duyduğunu belirten İstanbul Okçuluk Spor Kulübü Başkanı ve Milli Takım Antrenörü Metin Gazoz, "Okçuluk alanında sporcu sayımız yüksek fakat turnuva sayımız az. İhlas Koleji’nin Spor Kulübü Koordinatörü Sadık hocamızla ne yapabiliriz diye düşünürken İhlas Koleji spor salonunu açarak, okçuluk sporuna destek oldu ve camiamızı sevindirdi" şeklinde konuştu.

"2016 Yaz Olimpiyatlarını hedefliyoruz"
Gazoz, okçuluk sporunu ülkemizde geliştirmek adına çalışmalar yaptıklarını ve 2016 Yaz Olimpiyatları’nı hedeflediklerini ifade ederek, "Öncelikle kulüp bazında sporcu sayısını yükseltmeye yönelik çalışmalar yapıyoruz. Bunun için de bu tür yarışmalar elzem bir konu. 70 metre ve 50 metre olan açık hava yarışmaları da gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Geçtiğimiz hafta Fransa’da yapılan Salon Dünya Şampiyonası'nda Makaralı Bayan Takımımız finalde Amerika’yı eleyerek Dünya Şampiyonu oldu. Onun dışında klasik erkek takımımız üçüncülük-dördüncülük atışında Rusya’yı eleyerek dünya üçüncüsü oldu. Yani dünya klasmanında ilk üçteyiz" diye konuştu.

"Geleneksel hale getirmeyi amaçlıyoruz"
Okçuluk turnuvalarını geleneksel hale getirmeyi amaçladıklarını vurgulayan İhlas Koleji Spor Kulübü Koordinatörü Sadık Özaydın, "İhlas Koleji olarak basketbol, judo ve badminton gibi alanlarda çalışmalarımız var ancak okçuluk bizim için 3 yıllık bir serüven. Bunun öncüsü de aslında Metin hocamdır. Geçen yıl Beylikdüzü kampüsünde bu tarz bir organizasyon daha gerçekleştirdik. İnşallah bundan sonraki yıllarda da geleneksel hale getiririz. Bu konuda bize destek veren, yardımını esirgemeyen eğitim kurumumuzun idaresine, Metin hocamıza ve Okçuluk Federasyonu’na teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı.

Nanjing’de düzenlenecek 2014 Gençlik Olimpiyatları'na ve daha sonra Rio de Janeiro'da gerçekleştirilecek 2016 Yaz Olimpiyatları’na katılmak istediğini belirten Dünya Gençler Okçuluk Şampiyonası ikincisi Mete Gazoz olimpiyatlar için iddialı olduğunu söyledi.
Milli Takım’a girmeyi hedeflediğini söyleyen turnuva yarışmacılarından İhlas Koleji öğrencisi Ayşe Öztürk ise, "Çok uzun bir çalışma dönemi oldu. Yorulduk ama güzeldi. Buraya katılmak da çok güzel ve çok eğleniyoruz. Okçuluk çok güzel ve tam bana göre bir spor" dedi.

BANU EZBER

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 31°C

 • Ankara

  Ankara 29°C

 • İzmir

  İzmir 33°C

 • Bursa

  Bursa 31°C

 • Trabzon

  Trabzon 27°C

TÜMÜ
Reklamı Geç