Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Meclis

Seçim sonuçlarını görmek için tıklayın.

ABD'nin Afganistan'a yapacağı asker sevkıyatı gecikecek

ABD Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Korgeneral Kenneth McKenzie, ABD'nin Afganistan'a yapacağı asker sevkıyatının gecikeceğini açıkladı.


06 Ekim 2017 09:40

ABD Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Korgeneral Kenneth McKenzie, ABD ordusunun Porto Riko'daki kasırga sonrası yardım çalışmalarına destek vermesinden dolayı başta Afganistan olmak üzere yurt dışı askeri sevkıyatının gecikeceğini açıkladı. Korgeneral McKenzie, ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Dana White ile yaptığı ortak basın toplantısında, Afganistan'daki Amerikan askerinin sayısının 11 bin civarında olduğunu ve ABD'nin bu ülkeye yeni sevkıyat için hazırlık yaptığını bildirdi. Afganistan'a yapılacak sevkıyatta, Porto Riko'da büyük yıkıma yol açan Maria Kasırgası'nın yaralarını sarma çabalarından dolayı gecikme yaşanacağını aktaran McKenzie, "Bu gecikmenin detaylarına girmeyeceğim. Askeri sevkıyat sürecek ama biraz gecikme söz konusu. Afganistan'da askeri yığınak biraz zaman alacak" dedi.

ABD Ulaşım Komutanlığının elinde belirli sayıda nakliye uçağı bulunduğunu ve bunların birçoğunun ABD'nin Porto Riko'daki yardım çalışmalarına katıldığını belirten McKenzie, bu durumun küresel anlamda ülkesinin askeri sevkıyat çalışmalarını olumsuz etkileyebileceğini vurguladı. Pentagon Sözcüsü White ise ABD'nin Porto Riko'ya yardım amaçlı olarak 11 bin asker, 80 helikopter ve uçağın yanı sıra 5,8 milyon ton su ile 7,3 milyon yemek paketi, 11 bin çadır, 278 jeneratör ve 100 kamyon gönderdiğini bildirdi. 

Hasan Çelik
 

Etiketler: ABD, afganistan

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 33°C

 • Ankara

  Ankara 28°C

 • İzmir

  İzmir 36°C

 • Bursa

  Bursa 35°C

 • Trabzon

  Trabzon 27°C

TÜMÜ
Reklamı Geç