'Acayip Bir Deniz Yolculuğu'

Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği “Çocuk Okur Yazar Buluşmaları” programına konuk olan ünlü yazar Müge İplikçi, çocuklara son kitabı, "Acayip Bir Deniz Yolculuğu"nu anlattı.

Acayip Bir Deniz Yolculuğu

07 Mart 2013 10:21

Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği “Çocuk Okur Yazar Buluşmaları”nın bu ayki konuklarından ilki, Vatan Gazetesi köşe yazarı ve kitaplarıyla çocukların ve büyüklerin gönüllerinde yer edinmiş ünlü yazar Müge İplikçi oldu. Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi’nde Küçükçekmeceli öğrencilerle bir araya gelen ünlü kalem, çocuklara son kitabı “Acayip Bir Deniz Yolculuğu”nu anlattı.
Kitabında 360 Derece Araştırma Grubu’nun serüvenini hayal gücüyle süsleyerek çocuklara aktardığını belirten Müge İplikçi, bu proje içerisinde yer almaktan büyük heyecan duyduğunu kaydederek, “M.Ö. 600 yılında Foça’dan Marsilya’ya Kibele adlı gemiyle yapılan yolculuğu yeniden canlandırdılar. Bu deniz arkeologlarının hikayesi aslında. 56 gün boyunca kürek çekerek, Foça’dan Marsilya’ya gidiyorlar. Avrupa’daki Anadolu uygarlığını kanıtlamak ve bu tarihi yolculuğu tekrar yaşamak istediler. Kibele’nin hikayesi beni çok etkiledi” dedi.

“KORKULARINIZIN ÜSTÜNE GİDİN”

Acayip Bir Deniz Yolculuğu kitabında, başkahraman Kerem’in aşı olmaktan korktuğunu belirten İplikçi, deniz yolculuğu sonrasında bu korkusundan vazgeçtiğini kaydederek, çocuklara korkularının üzerine gitmelerini, ancak bu şekilde korkularını yenebileceklerini öğütledi. Hayatı boyunca yazar olmak istediğini aktaran İplikçi, çocuklara ayrıca, “Hayallerinizin peşinden gitmekten de korkmayın. Sevmediğiniz hiçbir şeyi yapmayın. Sevdiğiniz işleri yapın” sözleriyle seslendi.

Söyleşide, yazarın ‘Acayip Bir Deniz Yolculuğu’ adlı kitabı, Küçükçekmece Belediyesi tarafından katılımcılara hediye edilirken, söyleşi sonunda Müge İplikçi, çocukların getirdiği kitaplarını imzaladı.

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 28°C

 • Ankara

  Ankara 26°C

 • İzmir

  İzmir 30°C

 • Bursa

  Bursa 27°C

 • Trabzon

  Trabzon 25°C

TÜMÜ
Reklamı Geç