İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Açıköğretim Lisesi (AÖL) sınav giriş belgesi açıklandı - AÖL Sınav belgesi sorgulama| AÖL telafi sınavı ne zaman ?

Açıköğretim Lisesi (AÖL) sınav giriş belgesi açıklandı - AÖL Sınav belgesi sorgulama| AÖL telafi sınavı ne zaman ?
Açıköğretim Lisesi (AÖL) sınav giriş belgesi açıklandı - AÖL Sınav belgesi sorgulama| AÖL telafi sınavı ne zaman ?

AÖL sınav giriş yerleri açıklandı. 9-10 Aralık 2017 tarihinde sınava girecek öğrenciler AÖL sınav giriş belgelerini öğrenci bilgi sistemi üzerinden alabilecekler. İşte AÖL sınavı detayları...

Binlerce öğrencinin merakla beklediği Açıköğretim Lisesi (AÖL) sınav giriş belgesi açıklandı. 9-10 Aralık tarihlerinde yapılacak olan AÖL 1. dönem sınavı için giriş belgeleri www.aöl.meb.gov.tr adresi üzerinden adaylara duyuruldu.İşte 2017 Açıköğretim Lisesı sınav giriş yerleri ile ilgili detaylar...

AÖL SINAV GİRİŞ BELGESİNİ ALMAK ÇİN TIKLAYIN

AÖL SINAV GİRİŞ YERLERİ AÇIKLANDI MI?

9-10 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek olan sınav giriş belgeleri henüz erişime açılmadı ancak açıklanır açıklanmaz sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

AÖL SINAVLARI NASIL OLUYOR ?

Sınavlar 2 oturum şeklinde aşağıda belirtilen gün ve saatlerde yapılıyor. 1.oturum 9 Aralık 2017 cumartesi günü saat 09.30 II. oturum ise 9 Aralık 2017 Cumartesi 14.00'da gerçekleştirilecek. Sınava gireceğiniz her dersten 20'şer soru sorulacaktır. Her bir sorunun değeri 5 puandır. Bir dersten başarılı olabilmeniz için en az 45 puan almanız gerekmektedir. Yanlış cevaplarınız değerlendirmede dikkate alınmayacaktır. Diğer bir ifade ile yanlışların doğruları götürmesi diye bir uygulama yoktur.

AÖL'DEN KAÇ PUANLA MEZUN OLUNUR?

Mezuniyet için toplam Dönemin: en az 8 ve üzeri, Toplam Kredinin: 192 ve üzeri, Alan Kredisinin (alanlı okuyanlar için): 80 ve üzeri olması gerekir.

7 – 8 Ekim 2017 tarihlerinde 3 oturum şeklinde gerçekleştirilen, 2016-4. Dönem ek sınavlarının açıklanması ve 30 Ekim 2017 yeni kayıt işlemlerinin tamamlanması ile birlikte 2017-1. Dönem sınav tarihleri belli oldu. Açık Öğretim Lisesi 2017—2018 eğitim öğretim yılı 1. Dönem sınavlarının 9-10 Aralık 2017 tarihlerinde yapılacağı bildirildi.

KKTC'DE SINAVA GİRECEKLER ÖĞRENCİLER İÇİN MEB'DEN UYARI

9-10 Aralık tarihinde Türkiye ile birlikte KKTC'de de düzenlenecek olan AÖL sınavları için Milli Eğitim Bakanlığı'ndan açıklama yapıldı. MEB, 9 Aralık tarihinde gerçekleşecek olan 1. oturumun saat 08.30'da, 2. oturumun ise 13.00'da gerçekleşeceğini açıkladı. 10 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecek olan 3.oturum ise sabah saat 08.30'da başlayacak. 

AÖL TELAFİ SINAVI NE ZAMAN?

Telafi sınavı için henüz tarihler açıklanmadı. Ancak duyurulduğu andan itibaren bu haberimizden öğrenebileceksiniz.

ÖNCEKİ ÇIKMIŞ SORULARI ÇÖZMEK İÇİN TIKLAYINIZ

AÖF ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİNE VE SINAV YERLERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

BUGÜN NELER OLDU?

Gazete 1. Sayfalar

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.