Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Meclis

Seçim sonuçlarını görmek için tıklayın.

Adermatoglyphia (Adermatoglifiya) nedir? Kim Milyoner olmak ister sorusunun cevabı

Kim Milyoner olmak ister yarışmasında Adermatoglyphia (Adermatoglifiya) nedir? sorusu oldukça merak konusu oldu ve yarışmacının izleyicileri bu sorunun cevabını merak etti. İşte Adermatoglifiya nedir? Kim Milyoner olmak ister sorusunun cevabı bu sayfada yer alıyor.

Adermatoglyphia (Adermatoglifiya) nedir? Kim Milyoner olmak ister sorusunun cevabı

07 Temmuz 2018 21:51

Kim Milyoner Olmak İsterde bir yarışmacıya sorulan Adermatoglyphia nedir sorusunun cevabı oldukça merak konusu oldu ve izleyiciler bu sorunun cevabını araştırmaya başladılar. İşte Adermatoglyphia (Adermatoglifiya) nedir? Kim Milyoner olmak ister sorusunun cevabı...

Adermatoglyphia (Adermatoglifiya) nedir? Kim Milyoner olmak ister sorusunun cevabı

Adermatoglyphia (Adermatoglifiya) nedir? Kim Milyoner Olmak İster Sorusunun Cevabı

Adermatoglifiya olarak bilinen bu rahatsızlık hem çok nadir görülüyor hem de genetik. Dünya üzerinde sadece 4 ailede bulunan bu hastalık bir tür gen mutasyonundan kaynaklanıyor. Hastalık ilk olarak İsviçreli bir kadının ABD sınırından geçmesi esnasında fark edildi. Vatandaş olmayan kişilerden parmak izi talep eden yetkililer kadının parmak izi olmadığını görünce şaşkınlığa uğradı. Kadının ailesinden 9 kişide daha parmak izi olmadığı anlaşıldı.Bu genetik hastalığa sahip kişilerde ter bezlerinin de az sayıda olduğu biliniyor.

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 35°C

 • Ankara

  Ankara 31°C

 • İzmir

  İzmir 36°C

 • Bursa

  Bursa 37°C

 • Trabzon

  Trabzon 27°C

TÜMÜ
Reklamı Geç