İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Ahmet Hakan "Ben Ermeniyim" dedi

Ahmet Hakan
Ahmet Hakan "Ben Ermeniyim" dedi

Gazeteci Ahmet Hakan Coşkun, sosyal paylaşım sitesinde kendisine yöneltilen ırkçı söylemlere o kadar sinirlendi ki önce, "Evet Ermeni'yim zoruna mı gitti" dedi, akşam da kendi sunduğu tartışma programında da, canlı yayında, "Buradan söylüyorum Ben Ermeni'yim" diye konuştu.

ERSİN ŞİYHAN
İSTANBUL

Gazeteci Ahmet Hakan Coşkun sosyal paylaşım sitesi Twitter'da CNN Turk kanalında sunduğu Tarafsız Bölge programının dün akşamki konusunun Gazeteci Hrant Dink Davası olduğunu söyleyince bir anda sanal saldırıya uğradı. Arka arkaya ırkçı hakaretler alan Ahmet Hakan kendisine atılan tweet'leri de takipçileriyle paylaştı. Ancak bazı takipçilerinin hakaret sınırlarını zorlaması Ahmet Hakan'ın da sabrını taşırdı. Usta gazeteci aldığı ırkçı tweet'ler karşısında, "Canlı yayında 'Ermeni'yim, zoruna mı gitti? diyeceğim" dedi. Ahmet Hakan'ın bu cümlesi kendisini eleştiren kişileri daha da kızdırmaktan öteye gitmedi.


Twitter'da paylaştığı gibi kendi sunduğu programda Hrant Dink cinayetiyle ilgili verilen mahkeme kararını tartışmaya açan Ahmet Hakan kapanış anonsunda ise söz verdiği gibi neden 'Ben Ermeni'yim' dediği cümlesini açıkladı.
Ahmet Hakan'ın kapanışta söylediği sözler ise şöyle:

"İnanılmaz bir tepki aldım. 'Hrant Dink kim ki? Çocuğa müebbet hapis verdiler işte daha ne istiyorsunuz?' gibi diye tepkiler aldım. Sonra 'hepimiz Ermeni'yiz' dedim ve gerçekten inanılmaz tepkiler aldım. Gördüm ki insanlar Ermeni olmayı bir hakaret bir küfür olarak algılıyor. Birine Ermeni demek tek başına çok büyük bir hakaret oluyor. 'Sen Ermeni misin?' sorusu bir küfür gibi soruluyor. Ben de bunların üstüne bu kez 'canlı yayında Ermeni'yim zoruna mı gitti diyeceğim?' dedim ve çok daha da büyük tepki aldım. İşte buradan söylüyorum 'Ben Ermeni'yim'. Bana diyorlar ki "sen Erivan'da 'ben Türküm' diye bağırabilir misin?" Eğer bağıramazsam bu Erivan'ın ayıbı olur. İstanbul'da da 'ben Ermeni'yim' diyebiliyorsam bu da İstanbul'un şerefi olsun."
 

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.