Ak Parti Gaziantep ilçe adaylarını açıkladı

AK Parti Gaziantep İlçe Belediye Başkan Adaylarını açıklayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu, Türkiye gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.


15 Ocak 2009 16:48
 AK Parti'nin Gaziantep'teki 9 ilçe belediye başkan adayı Kalender Plaza'da düzenlenen tanıtım toplantısında açıklandı. Belediye başkan adaylarının açıklandığı toplantıda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu, Türkiye'nin kritik bir süreçten geçtiğini ve AK Partinin ülke sorunlarını çözmek için cesaretle çalıştığını söyledi. Aksu,

"Türkiye olarak tarihi günler yaşıyoruz. Ak Parti ülkenin bugüne kadar çözülemeyen, çözülmesi hayal bile edilemeyen ne kadar meselesi varsa hepsinin üstüne cesaretle gidiyor ve buna bütün Türk milleti yakından şahittir. Devlete ve millete musallat olmuş çeteler, devlete, millete komplo kurmuş örgütler birer birer ortaya çıkarılıyor. Karanlık odaklar hain çeteler, memleketi de kendi taraflarına çekmek için kapsamlı hazırlık içerisine girmişler ve bu yönde de mesafe almışlardır. AK Parti gözünü budaktan esirgemedi ve bu çetelerle mücadele ede bilmiş gibi yapmadı. Gerçekten canla başla cesaretle mücadele etmiştir. Biz dostlar alışverişte görsün demedik ve ortaya gerçek siyasi kararlılık koyduk. Şunu açıkça söyleye bilirim ki Türkiye geleceğine doğru emin adımlarla ilerliyor ve geleceğimizden daha umutluyuz. Hükümetimiz bu suç makinesi örgütlerini çökertiyor. Cesaretimiz ve kararlılığımıza sonucu Türkiye'yi çetelerden arındırıyoruz. Ülkemiz AK Parti iktidarıyla ayak bağlarından kurtulmaya başlamıştır. İnşallah ülkemizin aydınlık ve mürehfer yarınlarına yürüyecektir'' dedi. 

Yerel seçimlerde AK Parti'nin büyük bir başarı göstereceğine ve Gaziantep'te de bütün belediyeleri AK Partili adayların kazanacağına olan inancının tam olduğunu belirten Devlet Bakanı Mehmet Şimşek ise,''29 Mart seçimlerinde aday gösterilen bütün arkadaşlarımızı canı gönülden tebrik ediyorum. Bu arkadaşlarımızla 29 Mart seçimlerinden daha güçlü çıkacağımıza inanıyorum. Yerel seçimlerde tabi ki başarılı olacağız. Bu arkadaşlarımız Gaziantep için hizmet verecek ve şehrimizi daha da güzelleştireceklerdir'' dedi. 

Konuşmaların ardından 9 ilçenin belediye başkan adaylarını AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu açıkladı. Buna göre; Şahinbey Belediye Başkan Adayı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediye Başkan Adayı M.Rıdavan Fazdıloğlu, Oğuzeli Belediye Başakan Adayı Bekir Öztekin, Nizip Belediye Başkan Adayı Hacı Fevzi Akdoğan, İslahiye Belediye Başkan Adayı Osman Öztürk, Nurdağı Belediye Başkan Adayı Orhan Yılmaz, Yavuzeli Belediye Başkan adayı Ali Sakar, Araban Belediye Başkan adayı Mehmet Özdemir, Karkamış Belediye Başkan Adayı Nuh Kocaaslan oldu. 

Belediye Başkan adaylarının açıklandığı tanıtım toplantısına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu, Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti Gaziantep Mileltvekilleri Mahmut Duru, Fatma Şahin, Özlem Müftüoğlu, Mehmet Sarı, Mehmet Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, AK Parti il Başakanı Ökkeş Eruslu, Şahinbey Belediye Başkanı Ömer Can, Şehitkamil Belediye Başkanı Metin Özkarslı, belediye başkan adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı  
 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (1)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 31°C

 • Ankara

  Ankara 26°C

 • İzmir

  İzmir 28°C

 • Bursa

  Bursa 29°C

 • Trabzon

  Trabzon 26°C

TÜMÜ
Reklamı Geç